Pít jen vodu a hubnout? Takto určitě ne!

Jak to přesně funguje?

Pokud nepřijímáte nic víc než vodu, velmi rychle vyčerpáváte nutriční zásoby svého organismu, a to je pro tělo nebezpečné. Metabolismus se přepíná na režim hladovění, což znamená, že čerpá ze zásob. Tělo velmi rychle rozpozná, že jde o stav nouze, postrádá energii, kterou potřebuje, a tak si ji bere z rezerv bílkovin a lipidů. Pokud se takové něco děje, byť jen krátký čas, 24 až 48 hodin, může to vést k nebezpečným stavům. Deficit v příjmu výživných látek způsobuje zdravotní potíže, jako jsou slabost, poruchy koncentrace, neklid, napětí, zmatenost, přecitlivělost, snížení krevního tlaku, či dokonce srdeční arytmii.

sklenice s vodou

Neověřené, nepodložené

O to nebezpečnější je pouhé přijímání vody, že v tomto směru nebyly provedeny žádné rozsáhlé studie, které by byly schopny prokázat zdravotní pozitiva, nebo prostě jen vliv na organismus člověka. Když přijímáte pouze vodu, nedodáváte svému tělu nic, žádné vitamíny, minerály, ani jiné živiny. Vy je pouze berete ze zásob, takže je celkem logické, že tělu jednoho dne dojdou a bude v žalostném stavu.

žena měřící si pas

Zhubnu, či nezhubnu?

Samozřejmě, že zhubnete, protože extrémně hladovíte. Buďte si však jisté, že to půjde velmi rychle zpět. Jakmile se vrátíte k normálnímu příjmu potravin, ručička na váze bude bleskurychle stoupat a velmi pravděpodobně přesáhne vaše původní číslo. Ve zkratce řečeno, hubnutí prostřednictvím vodové diety je absolutně nezdravé a nerozumné řešení. Chcete-li dosáhnout dlouhodobých výsledků, změňte životní styl. Upravte si jídelníček, začněte se hýbat, zařaďte zdravé doplňky stravy, jako je Slimex 15mg Sibutramine247, a ono to postupně přijde. Ale, jak už to bývá, nic není zadarmo a hned, tak i zde si budete muset na výsledky počkat. Pořád však lepší, než skončit na jednotce intenzivní péče s totálně vyčerpaným a vyhladovělým organismem.