Útulnost začíná na zemi

Ti, co se můžou pyšnit parketami, těm závidím.
Jinak můžeme vybírat z víc variant.
Než úplně odsoudítevinyl, zkuste se zamyslet nad tím, jestli by pro vás z praktické stránky nebyl to pravé ořechové. Nejen, že trh nabízí bohatou nabídku, ale výrobce zaručuje, že je vhodný pro všechny situace. Jestli máte malé děti, tak jistě víte, že neustále pobíhají, pořád jim něco padá z ručiček, upatlávají všechno kolem sebe a jestli mají odrážedlo, které by na jiném povrchu nadělalo paseku, vinyl to ustojí! Chodit po tomto povrchu je příjemným zážitkem. Přírodní dekory na pohled upoutají a nabízejí měkkost a teplost.  Tyto podlahy jsou skvělé pro utlumení zvuku od podpatků, nebo tlapiček. A to i přesto, že je tato krytina tenká a lehce se instaluje.
luxusní lednice
Už jste slyšeli o marmoleu? Je to krytina vyrobená z přírodních obnovitelných zdrojů. Její složkou je lněný olej. Má zcela nealergický charakter. Díky tomu, že olej příznivě působí na dýchací cesty, se jí přezdívá podlaha alergiků.
I přesto vás má nabídka neoslovila a vy toužíte po něčem jiném? Tak tu mámlaminátové podlahy. Jestli počítáte s tím, že ji nebude chtít během pár let měnit, nepodléhejte módním trendům v barevnosti. Ale rozhodně vybírejte pečlivě, protože nezáleží jen na odstínu, ale také na kombinacích struktur a materiálů, barev a dřevěných dekorů.
Ovšem dřevěná podlaha, to je luxusní bydlení. Pokud si zvolíte systém Uniclic Multifit, máte ji položenou na to tata a po její instalaci nejsou nutné žádné dokončovací práce, takže ji můžete hned začít používat. Jestli se bojíte, že ji nemůžete mít, protože máte podlahové vytápění, můžu vás uklidnit, že pouze jasanová a buková jsou nevhodné.
Dřevo je vysoce odolné.
Pokud jste si zvolili lakovanou variantu podlah Quick- Step, máte záruku, že byla ošetřena sedmi vrstvami vodou ředitelného laku, který je vytvrzený UV zářením.
kulatý koberec
Vaše rozhodnutí se týká olejované varianty Quck-Step? Ta je napuštěná dvěma vrstvami oleje. Ten dodává matný a zcela autentický vzhled, který odolá zubu času. Samozřejmě za předpokladu, že se o ni dobře staráte.
Přemýšlíte-li o dlažbě, uvědomte si, jak často po ní budete chodit a kam ji chcete umístit. Ať zvolíte jakýkoli materiál, vždy to bude tvrdé a namáhavé pro vaše nohy a klouby. Sice v létě chladí, ale chůze na boso vás může vytrestat nemocí. I údržba je trochu náročnější. Na přírodní kámen nesmí přijít saponát, povrch by byl narušen. Porcelánová sice nepotřebuje extra údržbu, ale problémem jsou spáry, které se zanáší a špatně se čistí.
Ne každá je odolná a může při nárazu prasknout. Např. vápenec, žula, travertin. Ale to se týká i keramických. A platí, že čím větší dlaždice, tím větší náchylnost k prasknutí.
Rádi byste na podlaze viděli nějaký kuskoberce? I tady je výběr docela široký.
Můžete koupit metrážové, jejichž velikost vám uříznou dle vašeho přání, nebo si vyberete mezi kusovými, který můžete položit kamkoli v místnosti.
Nejdůležitější ale je, abyste byli se svým výběrem spokojeni a cítili se dobře.