Bylinky pomáhají unavenému tělu


V dnešní době jsme čím dál, tím více vystaveni stresovým situacím. Snažíme se vše zvládnout v časové tísni a celkem dáváme podnět k tomu, abychom se ocitli ve stresu. To zaručeně neprospívá našemu zdraví. Stres dokáže vyvolat řadu dalších zdravotních problémů, které nás pak doslova válcují, a my přirozeně nemáme žádné východisko. Naprosto ideální je, se na chvíli zastavit a odpočinout si od běžných starostí, uvolnit tělo a tak trochu vysadit z běžného shonu. K malému posezení se hodí bylinkový čaj, například z meduňky lékařské. Nejen že velmi příjemně voní a tak pomalu uvolňuje naše sevřené myšlenky, ale přirozeně působí ještě hlouběji a ovlivňuje naši celkovou psychickou stránku. Uvolňuje křečovitá stažení způsobená nervovým vypětím, zároveň uklidňuje bušení srdce a pomáhá v uvolněném dýchání. To vše je pro naše tělo velmi prospěšné.

zalité bylinky vodou, pravidelný bylinkový čaj

Je zde šance i pro ty, kteří čajům nevěří

Skutečně se najdou tací uživatelé, že uznávají přírodní léčbu, ovšem nevěří vařeným bylinným čajům, které jim dokážou přinést určitou úlevu. Přesto i pro ně existuje pomoc a to v želatinových tabletkách, pod názvem L- tryptofan. O co se vlastně jedná? V podstatě je to esenciální aminokyselina. Vzhledem k tomu, že ji tělo neumí vyrobit a získává ji velmi těžce, tady se bude jednat o přímé požití a doplnění během krátké doby. Problém je, když se jí nedostává, tak se to odráží na lidské psychice. Dále to také může způsobit nedostatek serotoninu v těle. V podstatě se jedná o takzvaný hormon štěstí.

žena, která popíjí bylinkový čaj na uklidnění při práci

Problém je, že jedno souvisí v podstatě s druhým, a když se něčeho nedostává, tak přirozeně bude následovat další problém. V tomto případě se jedná o nedostatek melatoninu, který má tu čest se tvořit během noci chemickou přeměnou ze zmíněného serotoninu. Těžko ho lze získat, když není z čeho. Naštěstí tento doplněk nám pomůže vyrovnat nestabilitu v těle a opět se dostaví správná vyrovnanost a pohoda, kterou potřebujeme pro zdravé fungování těla.