Jak naplánovat pobyt v Lokti nad Ohří v penzionu Loket


Cyklistický výlet

Loket nad Ohří je vynikajícím výchozím místem pro cyklistické výlety. Výhodou je jeho strategická poloha, která umožňuje vyzkoušet některou z mnoha v síti cyklostezek zdejšího kraje. Méně zdatným cyklistům a rodinám s malými dětmi lze doporučit pozvolnou trasu vedoucí podél řeky Ohře do centra lázeňského města Karlovy Vary. Jízdu lze prodloužit až do Vojkovic, odkud je možné kola na zpáteční cestě dopravit vlakem. Podél řeky vede méně frekventovaný silniční tah, silnice říční tok doslova kopíruje a neměli byste si nechat ujít pohled na úseky peřejí u tábořiště Hubertus, u osady Muzikov, a u Velichova pod bývalým hradištěm Liščí vrch.

hradní kamenné schody

Zdatnější cyklisté mohou využít trasu červené Karlovy stezky přes Novou Roli, Hroznětín, se stoupáním k Mariánské a do Jáchymova. Putování je možné zakončit na Božím Daru anebo krásnými výhledy z nejvyšší hory Krušných hor – Klínovce.

Rodinná dovolená

Okolí horního toku jedné z našich nejkrásnějších řek láká nejen cyklisty a vodáky, ale i milovníky klidu a pohody v rámci rodinné dovolené. Dnešní doba plná chaosu a stresu vyžaduje nějaký ventil a tím jsou zpravidla pobyty v poklidném a harmonickém prostředí, nejlépe v náruči přírody.

Městská památková rezervace se nachází v místech, tzv. energeticky vydatných. Můžete se tu ubytovat například v penzionu Loket Penzion Ulrika a sytit se pozitivní přírodní energií vodního toku, hlubokých lesů a vysokých skalisek. Ohře obtáčí město v téměř dokonalém kruhu, zásobuje jej energií ze všech stran, s podobným jevem se u nás můžete setkat jen na několika málo místech, např. v Českém Krumlově. Naši předkové si byli dobře vědomi energetického působení a stavěli domy v říčních ohybech naprosto záměrně.

kašna na hradním nádvoří

Nedaleko odtud, zhruba 20 km, se nachází jedna z nejčistších oblastí v Česku – Tepelská vrchovina navazující na Slavkovský les. Poblíž obce Otročín u Toužimi jsou rozsáhlé pastviny hovězího dobytka, který je zdrojem pro výrobu jogurtů špičkové kvality zn. Hollandia. Krajina je nejen čistá, ale i romantická, vyplatí se sednout do auta a navštívit nejen Otročín, ale i nedaleké Marináské Lázně, Konstantinovy Lázně nebo lázně Kynžvart.