Odpočívejte na mateřské aktivně!

Narození miminka je krásná věc. Časem ale přepnete tak trochu na autopilota a občas máte pocit, že se ve vaší hlavě uhnízdily myšlenky už jen na pleny a mlíko. Přemýšlela jste ale někdy nad tím, že byste strávila volnou chvíli nad něčím u čeho si odpočinete a uděláte tak něco pro své duševní zdraví? Ne, nemáme na mysli drahé wellness víkendy, na které byste stejně neodjela bez vašeho drahého potomka. Řeč je tu o ruční výrobě.
zábava v parku
 
Řeči, že na takové pitomosti nemáte vůbec čas jsou, přiznejme si, trochu přehnané. Samozřejmě, že každé dítě je jiné a vyžaduje jinou míru pozornosti, ale snad žádná z nás neběhá okolo dítěte 24 hodin denně. Zkuste místo pasivního odpočinku ten aktivní. Uvidíte, že vám to udělá dobře.
 
Nemusíte být zrovna mistr šikovnosti, abyste něco zkusila. Na výběr je toho více než dost.
 
Šití, háčkování, pletení
Ano, na toto musíte být tedy i trochu šikovná, to přiznáváme. Pokud se ale do toho vážně pustíte a bude vás to bavit, časem uvidíte výsledky, z kterých budete mít opravdu radost. Navíc můžete ušít nějaký originální obleček nejen pro vás, ale i pro vaše miminko a budete mít jistotu, že to nikdo jiný mít nebude. Zkrátka se zde snoubí praktičnost se zábavou, a to už je dobrý důvod začít, no ne?
 
Výroba šperků
Jako malá jste si jistě občas navlékala korálky. Proč to nezkusit i teď v dospělosti? Obzvláště, pokud jste žena se smyslem pro detail, vyrobit krásný přívěsek, náušnice nebo náramek, který jinde neuvidíte, vás musí zaručeně nadchnout. A věřte, že to není žádná věda. 
 perlový náramek
Výtvarná dílna
Bavila vás ve škole výtvarná výchova? A navíc má vaše miminko doma ještě staršího sourozence? Spojte příjemné s užitečným!  Návodů na výrobu zajímavých věcí např. z ruličky od toaletního papíru, je plný internet. Vyrobte si společně z nich například létající rybu, garáž pro autíčka nebo stojan na tužky. Nakupte barevné papíry, vystříhejte tenké proužky a vyrobte ten nejdelší vánoční řetěz. Kreativitě se meze nekladou. Takže papír, nůžky a lepidlo do ruky a jde se na to!
 
Tak co, půjdete do toho, nebo nadále dáte přednost gauči a televizi?