Proč je stavba betonového plotu tak drahá?

Každý, kdo má nějaký pozemek, ví, jako výhody přináší oplocení. V obydlené (ale i neobydlené) oblasti pomůže ochránit náš majetek před zloději, a také zabrání vstupu cizích lidí na náš pozemek. Zákon totiž říká, že lidé mohou na neoznačený a neohrazený pozemek vstoupit a procházet přes něj. Samozřejmě zde nesmí nic poškodit, avšak to rozhodně není vůbec snadné uhlídat.

Plot oceníte i v případě, že máte malé děti či domácí zvířata. Zabrání jim totiž dostat se mimo vymezené hranice a vběhnout například do silnice. A asi není potřeba dodávat, jaké by to mohlo mít následky.

betonplot1

Otázkou tedy zůstává jen to, jaký typ plotu pořídit. V současné době je nejlepší ten betonový, problém je ovšem cena. Stavba betonového plotu Montáž MPC totiž není levná záležitost, a to ani v případě, že se rozhodneme si jej postavit sami. To má samozřejmě svůj důvod. Tím jsou především vysoké náklady. Stačí se jen podívat, co vše je potřeba udělat a opatřit.

V první řadě je to samozřejmě materiál, a zde nám již celková částka pěkně naběhne. Samozřejmě záleží na tom, jak dlouhý onen plot bude, avšak je nutné počítat s tím, že pokud chceme kvalitní výsledek, potřebujeme i kvalitní ingredience. A ty něco stojí.

betonplot2

K tomu je samozřejmě nutné započítat i jeho dopravu. Ta se také může prodražit, vzhledem k tomu, že osobním autem to s největší pravděpodobností nepřevezete, a to nákladní má jen málokdo z nás, nehledě na patřičné řidičské oprávnění. Nezbude nám tedy, než si onen vůz pronajmout, což také bude něco stát.

Pak jsou tu samozřejmě nástroje. Jistě, některé z nich, například lopatu, najdeme v každé domácnosti. S tím není problém. Ovšem například míchačku vlastní jen málokdo. I tu bude tedy potřeba opatřit, ať už ji koupíme, nebo si ji pronajmeme.

Je tedy vidět, že se ani nemůže jednat o levnou záležitost. To totiž nejsou ani zdaleka všechny položky, se kterými je potřeba počítat. Věřte ale, že pokud se vše dobře udělá, výsledek za to rozhodně stojí.