Za předčasnou ztrátu erekce si většina mužů může sama


Viagra se stala pro mnoho mužů symbolem záchrany pohasínající erekce a ztráty chuti na sex. Upínají se k ní s vědomím, že jim zaručeně pomůže i tehdy, nebudou-li měnit svůj stávající životní styl. Toto je však zásadní omyl, kterého se dopouští zejména lidé nezasvěcení do této problematiky.

popelník s cigaretou

Kdybychom se vás zeptali, zda má vůbec nějaký význam pravidelná a důkladná dentální hygiena, zřejmě byste odpověděli, že ano, a že kdo zanedbává čištění zubů, může o ně i předčasně přijít. Ztráta erekce není výjimkou, je to taktéž součást vašeho organismu, a právě prevence tu hraje zásadní roli.

Stres – nejsilnější vliv na vaše zdraví má stres a kvalita vašich myšlenek. Čím více jste pod tlakem, tím více v krvi kolují stresové hormony. Jejich nevyvážený dlouhodobý nadbytek v krevním oběhu sníží vylučování testosteronu a ten je zodpovědný mimo jiné nejen za svalovou sílu a fyzickou zdatnost, ale také za erekci a chuť na sex.

listy Ženšenu

Životospráva – předčasné stárnutí, a tedy i předčasná ztráta erekce, bývají způsobené také nevhodným složením stravy. Zařaďte do svého jídelníčku více čerstvé zeleniny a ovoce, více luštěnin a celozrnných obilovin, ořechy a kvalitní za studena lisované rostlinné oleje. A naopak snižte příjem masa, bílého cukru a bílé mouky (sladkostí, bílých rohlíků, housek, koblih apod.)

Alkohol, kofein, cigarety – kdo holduje alkoholu, kouření a pití většího množství kávy, nemůže očekávat, že bude fit. Tělo tento nápor jedů prostě nezvládne, má také své hranice, a jakmile je překročíte, nastávají problémy. A nezapomínejte, že i kofein zvyšuje hladinu stresových hormonů v krvi, a tím pádem snižuje tvorbu testosteronu.

Náhrada Viagrynáhradou Viagry se mohou stát některé bylinky, jako je např. Kotvičník zemní, Ashwagandha, Ženšen nebo Maca peruánská. Pomáhají lépe se vyrovnat s dopady stresu a zvyšují hladinu testosteronu, proto se jim také říká adaptogeny (adaptují tělo na stres). To vás však neospravedlňuje k tomu stres opomíjet a přestat se snažit jej z vašeho života co nejvíce eliminovat.