4 pomůcky, které vám pomohou stát se mistrem dekorací

Blíží se oslava narozenin někoho z vašich blízkých? Rozhodli jste se, že letos nezůstane jen u toho, že koupíte dárek, ale že zkusíte vyrobit i originální obal? Dárek zabalený v krásné krabičce s ozdobami působí velmi efektně sám o sobě, natož tehdy, když ji sami vyrobíte a ozdobíte.

dárková krabička

Pokud se vaše potřeba netýká dekorací, ale chcete si zkrátka doma něco pěkného vyrobit, také se tu pro vás najde trocha inspirace. Snažíme se poukázat na to, že ozdobné dárky nebo dekorace do domácnosti sice mohou působit velmi složitě, ale je to ve většině případů pouze otázka cviku a vhodných pomůcek.
Co vám tedy nesmí chybět na stole ve chvíli, kdy se chcete pustit do dekorování nebo výroby originálního dárkového balíčku?

lepící páska

  1. Celofán. Můžete jej klidně pořídit i v barevné variantě, pokud se chystáte výsledný výrobek darovat dětem.
  2. Speciální lepící páska. Nemáme samozřejmě namysli klasickou nevzhlednou izolepu. Té se pokuste v nejlepším případě vyhnout. Místo toho se podívejte spíše po dekorativních speciálních lepících páskách, třeba po těch s potiskem nebo s nápisem, podle toho, co se vám do vašeho dekorativního díla bude nejlépe hodit. Pokud jste příznivcem spíše minimalismu, sáhnout můžete po barevných páskách.
  3. Dekorační výplň. Je důležité nějakým materiálem vyplnit celofán nebo třeba košík, do kterého budete dávat jednotlivé dárkové předměty. Profesionálové v dekorování v těchto fázích často používají třeba dřevitou vlnu, lehké hoblinky z nějakého dřeva, lýko nebo třeba vatu.
  4. Další pomůcky. Zde je načase promyslet, co nám ještě do balíčku chybí. Ideální bude zaměřit se na estetickou stránku věci a především se snažit o vyvážené dílo. Určitě nechceme, aby byl výsledek příliš překombinovaný nebo naopak prázdný. Nicméně, máte-li pocit, že vám něco chybí, nabízíme další tipy: dekorační písek, dekorační granulát, aranžovací drátky a provázky.