Beton se dá kombinovat v podstatě s čímkoliv


Vzhledem k tomu, že je většinou interiérové schodiště hlavní dominantou celého prostoru, je nutné dobře promyslet nejen jeho konstrukční řešení, ale také to, z jakého bude vyrobeno materiálu. Volba materiálu bude také rozhodovat o tom, jak dlouho nám schodiště vydrží v původním stavu.

· Jednou z možností je schodiště kombinované.

· Zkušený designér dovede skloubit například dřevo, sklo a nerez.

o Ve výsledku vypadá taková kombinace velice vkusně a dovede oživit každý prostor.

Velké popularity dosahují takzvaná obkládaná schodiště. Jedná se o betonové schody, které jsou obložené dřevem. Toto řešení je výhodné především z ekonomického hlediska. Nejen, že je jejich pořizovací cena velice přijatelná, ale také bude uvedené schodiště https://www.kmkdesign.cz/schodiste-schody dlouho vypadat skutečně jako nové. Další výhodou je, že nevyžaduje žádnou náročnou údržbu.
mramorové schodiště doplněné dřevěným zábradlím

· Kombinovaná schodiště mohou být různě konstrukčně řešené.

· Může být

– jednou či dvakrát lomené

– ve tvaru písmene U

– schodnicové s rameny přímými, zakřivenými nebo smíšenými

– levotočivé/pravotočivé.

Možností je celá řada a záleží na stylu každého interiéru i vkusu jeho majitele.

Při výběru materiálu záleží na frekvenci využití schodiště

Pokud se rozhodnete pro schodiště betonové, pak je možné volit obklady z různých druhů materiálů. V současné době je v této oblasti nejvíce používané dřevo. A to především dřevo tvrdé, které je velice odolné. Ale i tak je zapotřebí počítat s tím, že se jednoho dne dřevo opotřebuje.
dřevěné schodiště doplněné kovovým zábradlím

§ Jestliže počítáte http://www.krav-maga-point.cz/faq-items/jak-pocitate-ceny/ s tím, že bude právě toto schodiště skutečně velice frekventované, pak vsaďte na odolnější materiály.

§ Tím může být mramor, umělý kámen nebo sklo.

Dřevěné obklady jsou řešením především pro vedlejší schodiště, které není tak využíváno, ale přesto je u něho zapotřebí, aby dokonale splynulo s okolím.