Hygiena intimních partií má svá pravidla

Přehnaná hygiena

„Všeho moc škodí“ – univerzální slogan, který v životě potvrzuje zlatý střed. Týká se to i intimní hygieny. Lidské tělo totiž nebylo konstruováno tak, abychom jej několikrát denně drhli kartáčem. Příliš časté mechanické tření sliznice a kůže vede k jejímu podráždění a k možným zánětům. Častěji se tu objeví infekce, anebo výtok. Platí tu také zlaté pravidlo přirozenosti – nežli předražené parfémované přípravky, sprchové gely a mýdla, raději sáhněte po speciálních intimních prostředcích s patřičným pH.
sprchování ženy.jpg

Pro intimní ženské partie platí zásada umývat je jen zvenčí. Uvnitř vagíny se vyskytují přirozené laktobacily, které udržují optimální pH prostředí tohoto citlivého orgánu a působením agresivního přípravku se tato jemná mikroflóra naruší. Podobné pravidlo platí i pro umývání chodidel, jejich příliš časté mytí nevhodnými přípravky zlikviduje přirozené brevibakterie a naopak se přemnoží patogenní typy, které způsobují nepříjemný zápach a umožní i následné rozšíření plísní.

Zrádná toaleta

Může to znít přehnaně, ale bohužel je pravdou, že si řada lidí nedovede utřít zadnici. Ženy musí dbát na otírání konečníku pokud možno neparfémovaným papírem směrem od vagíny. V tlustém střevě a na konečníku se totiž vyskytují bakterie, které si nerozumí s prostředím vagíny, a rozhodně tam nepatří. Jejich rozmnožení může způsobit vaginální výtok, svědění a další obtíže. Mnoho mladých dívek také dovolí svým partnerům provozovat anální sex, resp. střídavé zasouvání penisu do vagíny a do konečníku, což pak vyústí ve zbytečné zdravotní problémy.
sprcha ve vaně.jpg

Vhodné spodní prádlo

Jestliže nahlédneme do sortimentu dámského spodního prádla, budeme okouzleni tolika fantastickými modely kalhotek, až přechází zrak. Ty nejkrásnější bývají ovšem většinou z polyesteru, nebo z kombinace umělého vlákna s příměsí bavlny. Umělá vlákna však působí jako neprodyšná vrstva, pod níž se nekontrolovaně množí bakterie. Ideální jsou pouze kalhotky ze 100% bavlny, a pokud možno v přirozené bílé barvě. Barevné potisky také nepatří do oblasti genitálií, kde je zbytečně dráždí. A kalhotky – tanga se třením pruhu látky přesouvají z konečníku k pochvě a výsledkem je opět bakteriální infekce.