Vše, co potřebujete vědět o bolesti kloubů

I vy patříte mezi ty, kteří se již bohužel s bolestí kloubů střetli? Vyzkoušeli jste už všechny možné prostředky, abyste se této bolesti zbavili, avšak bezúspěšně? Nebo naopak patříte mezi ty, kteří o bolesti kloubů vědí jen z vyprávění jiných, avšak je vaší snahou se jí vyhnout? V tomto případě je velmi důležité znát některé zákonitosti, které se s bolestí kloubů spojují. V následujícím textu naleznete různé zajímavosti nejen o kloubech, ale i o jejich bolesti.

masáž

Základní informace o kloubech


Slovo kloub pochází z latinského názvu articulatio a představuje spojení dvou nebo více kostí, které se uvnitř vazivového pouzdra dotýkají drobnými plochami – kloubními jamkami, které jsou pokryty chrupavkou. Tloušťka chrupavky je 0,5 – 6 mm, její velikost závisí na tom, do jaké míry je kloub zatěžován – čim větší zátěž, tím je chrupavka hrubší.

Klouby se dělí do několika skupin, přičemž mezi základní rozdělení patří:

· na základě počtu kostí, z nichž se skládají. Do této kategorie patří jednoduché klouby (skládají se jen ze dvou kostí) a složené klouby (skládají se z několika kostí, ze dvou kostí a kloubního menisku).
· na základě tvaru kloubních jamek:do této kategorie patří kulovitý, elipsovitý, sedlový, válcový, kladkový, tuhý a plochý kloub.

V lidském těle najdeme přibližně 230 kloubů, přičemž za největší se považují kolena, které také bývají nejčastěji postiženy bolestí kloubů. Kolenní kloub také patří mezi nejzložitejší kloub v lidském těle. Mezi nejčastější onemocnění pohybové soustavy patří osteoartróza, která v současnosti trápí značnou část obyvatelstva. Co se skrývá za její původem?

pláč

Osteoartróza jako nejčastější onemocnění, které se spojuje s bolestí kloubů


Toto onemocnění postihuje více než 50% světové populace. I když byla v minulosti bolest kloubů výhradou starších lidí, dnes se s ní musí potrápit i mladší ročníky. Pokud se u někoho objeví osteoartróza, nejčastěji se spojuje s bolestí, jejímž výsledkem je snížení pohyblivosti postižené části těla. Pro toto onemocnění je charakteristické, že se začíná objevovat s přibývajícím věkem. Také je pro něj charakteristické, že postihuje zejména klouby, které nesou velkou váhu – například kyčle, kolena, páteř či kotníky. Výjimkou však nejsou ani drobné klouby na rukou. Pokud i vás zajímá problematika spojená s bolestí kloubů, navštivte www.mluvmeokloubech.cz, kde se dozvíte velké množství zajímavých informací – nejen o tom, co představuje nejlepší prevenci proti vzniku tohoto onemocnění, ale také o různých přípravcích, které jsou při této bolesti skutečně nápomocné.