Internetový prohlížeč

Pokud jste si koupili nový počítač, tablet nebo notebook a rozhodujete se, jaký internetový prohlížeč do něj nainstalovat, nebo se Vám dosud používaný internetový prohlížeč zdá pomalý, nabídneme Vám přehled několika nejznámějších internetových prohlížečů.

Výběr internetového prohlížeče je věc velmi zásadní, bude Vaším průvodcem při hraní her, zábavě nebo práci ať už v kanceláři nebo doma, nabízí se tedy otázka:JAKÝ?

Všechny internetové prohlížeče se testují hlavně na rychlost, ale také různé stupně zátěže, v různých virtuálních podmínkách apod., platí však, že ten, který lidé nejvíce používají, ten je také nejvíce podporovaný.

INTERNET EXPLORER:
–        je to jeden z nejstarších internetových prohlížečů, na trh byl uveden firmou Microsoft již v roce 1995. Nemá ale zrovna nejlepší pověst, díky svému nízkému zabezpečení, je tedy možné, že pokud si nainstalujete některou ze starších verzí Exploreru, brzy se Vám bude počítač viry jen hemžit

MOZILLA FIREFOX:
–        tento prohlížeč vyvinula společenost Mozilla Corporation, první verze se na našem trhu objevila v roce 2004. Firefox zcela jistě ocení workoholici, přímo vyznavači multimédií, protože ač může za novějšími prohlížeči pokulhávat v rychlosti, pořád mu zůstává nejlepší místo při práci s doplňky, které tak mohou zefektivňovat Vaši práci

GOOGLE CHROME:
–        tento internetový prohlížeč od společnosti Google se sice objevil na trhu až v roce 2008, ale během velmi krátké doby (zhruba jeden rok) ho vynesl přímo k výšinám a předčil jak Explorer, tak Firefox, především svou rychlostí, což je pro uživatele internetu velmi důležitý aspekt, při výběru prohlížeče. Chrome jako jediný sloučil vyhledávací řádek s adresním, v tom vlastně spočívá jeho jednoduchost, dále je rychlý, jak jsme již zmiňovali a je také bezpečný, dokáže uživatele upozornit na nebezpečnost zamýšlené webové stránky k prohlédnutí.

–        má však jednu velkou nevýhodu, protože všechna data, která do něj napíšete, jsou odesílány do Googlu, ten tím pádem o Vás ví úplně všechno.