Nejlepší párty hry, které pobaví vás i vaše kamarády

Pořádáte oslavu a hledáte tipy na hry, které zaručeně pobaví a u kterých se vaši přátelé nebudou nudit? Pak čtete správně. Zabavte svou partu originálními a vtipnými hrami. Nemusíte kupovat drahé deskové hry, abyste se pobavili. Stačí zapojit fantazii a kreativitu.


Klasika nikdy neurazí

Snad není člověk, který by nikdy nehrál nebo alespoň neznal klasickou párty hru Flaška. Pravidla jsou jednoduchá. Hosté si sednou do kruhu, uprostřed kterého se roztočí flaška. Jakmile se zastaví, tak ten, na kterého míří hrdlo láhve, dostává otázku/úkol od toho, na kterého míří dno láhve. Pravidla jsou poměrně flexibilní, takže si je určitě můžete upravit podle vašich potřeb.


Cuc a fouk – ideální hra pro sbližování

Hra, kterou doporučuji hrát ve společnosti lidí, kterých se neštítíte, a kterou dobře znáte. Na druhou stranu Cuc a fouk může být bezvadná seznamovací hra, při které ztratíte veškeré zábrany. Jediné co potřebujete je kousek papíru, klidně i třeba větší jízdenka, účtenka z obchodu apod.

Nedoporučuji hrát s moc tenkým papírem, za chvilku se promočí. Tvrdé papíry jdou zase těžko přisát. Princip hry je v tom, že lidé sedí vedle sebe v kruhu (či jiném tvaru bez konce či začátku), začínající „hráč“ nasaje pusou papírek (jakoby nasával vzduch) a pomocí fouku jej musí předat hráči vedle něj. Aby se to celé povedlo, hráči se musí téměř dotknout pusou. Až teprve ve chvíli, kdy se pusy dotýkají, může začínající hráč papírek lehce odfouknout a následující hráč jej musí zase nasát a předat dál.

Takto hra pokračuje pořád dokola, až do chvíle, kdy papírek někomu spadne – tím ze hry vypadává. Můžete si stanovit i nějaký trest, pro odpadlíky.

Další oblíbené párty hry:
·         Pantomima – můžete hádat zvířata, osobnosti, povolání či filmy
·         Hádej, kdo jsem – navzájem si s přáteli na čelo nalepte papírek se jménem osobnosti, věci či zvířete tak, aby člověk, který má mít papírek na čele, nevěděl, co je tam napsáno. Cílem hry je pomocí otázek ano/ne uhodnout, kdo jste.
·         Filmová chlastačka – pusťte si oblíbený film, který všichni znáte a předem si stanovte, kdy budete pít. Může to být například při řečení určitého slova, které se ve filmu hodně opakuje. U muzikálu třeba vždycky, když se začne zpívat apod. Nachystejte si oblíbené pití a panáky a zábava může začít.