Jako záruku za hypotéku můžete zvolit libovolnou nemovitost


Každý, kdo plánuje žádat o nebankovní hypotéku, by měl vědět, jaké záruky musí věřiteli poskytnout, aby takový úvěr mohl získat. V zásadě jde o dvě základní podmínky, které pro přidělení úvěru u nebankovní společnosti musíte naplnit.
První podmínka platí u všech půjček napříč všemi možnými úvěry – musíte doložit, že pro splácení požadovaného úvěru máte dostatečné příjmy. Nejedná se o žádné překvapení, něco takového je naprosto logické, protože pokud byste tuto podmínku nebyli schopni naplnit, tak je jasné, že půjčku nebudete schopní splácet. Otázka je jen to, jakým způsobem konkrétní finanční společnost vaši bonitu posuzuje, zda individuálně (což je zvykem u nebankovních společností a pro klienty je to výhodné) anebo podle tabulek a teoretických výpočtů (to se dělá v bankách a výsledkem je výrazné snížení bonity klienta).

cena na obrazovce

Druhá podmínka je typická pro všechny americké hypotéky a také pro nebankovní půjčky. Jedná se o ručení nemovitostí. Právě proto, že jsou nebankovní společnosti tak tolerantní a dokáží přivřít oko nad nejedním finančním prohřeškem, vyžadují větší záruky za poskytnuté finanční prostředky. Když se za úvěr zaručíte dostatečně hodnotnou nemovitostí, tak poskytovatel získá jistotu, že se mu půjčené peníze i s úroky vrátí zpět, ať už v podobě běžných splátek anebo v podobě nemovitosti, pokud dlužník z libovolného důvodu splácet přestane.

balíčky peněz

Jistě vás zajímá, jakou nemovitost můžete jako záruku zvolit:
Vězte, že možností je mnoho. Můžete sáhnout po nemovitostech určených na bydlení, stejně tak jako i po nebytových prostorách, třeba po výrobním areálu, anebo můžete využít i pozemek, na kterém nic nestojí. Dokonce je možné ručit i bydlením ve společném vlastnictví, takže si můžete sjednat i hypotéku na družstevní byt nebankovnihypoteky.net. Zásadní je to, jakou má vámi zvolená nemovitost hodnotu. Její ocenění určuje, o jak vysoký úvěr můžete žádat. Takže čím hodnotnější nemovitost zvolíte jako záruku, tím vyšší váš úvěr může být.