Aby bylo pH vždy v pořádku


Každý majitel bazénu se v průběhu jeho letní sezóny musí setkat s řadou nepříjemností, které ohrožují perfektní vzhled jeho vody, které nelze snadno docílit. Abyste si mohli vychutnat léto s pocitem, že se máte kde osvěžit a přijít si tak na pohodové koupání, musíte dbát i na hladinu pH ve vašem bazénu, která je nejzákladnějším bodem k tomu, dosáhnout perfektně čisté a průzračné vody.

kopání ve vodě

Proč je nutné ho snížit?

V praxi to funguje tak, že začne být bazénová voda, ve které se bude pomalu rozpouštět chemie – více náchylná k tomu, aby se hodnota pH postupně zvyšovala.

Optimální hladina přitom musí být v rozmezí hodnot 6,8 – 7,5.

Řada chemických přípravků však obsahuje účinné látky, které sice vodu projasní a vyčistí, ale současně i naruší tyto hodnoty, díky čemu je později snížení ph v bazénu https://eshop.techneco.eu/pH-minus-26521 nevyhnutelné k tomu, abyste se mohli koupat v bezchybné vodě.
brýle na čele

Na trhu nalezete velké množství přípravků, které vám ho pomůžou opět dostat do takové hodnoty, kterou váš bazén potřebuje. Kromě kapalného roztoku si můžete zvolit i takzvaný granulát, který je stejně účinný a přinese vám výsledek za krátkou dobu po jeho aplikaci do vaší vody.

Za zelené a hnědé řasy může taktéž vysoké pH

Možná jste se už někdy dostali do nelichotivé situace, kdy se ve vaší bazénové vodě objevily nevzhledné zelené nebo hnědé řasy. Tím, že se vám to stalo, se vám váš bazén snažil dát najevo, že se v něm nachází až příliš vysoká hodnota pH, kterou je potřeba okamžitě snížit.

Sledujte ho díky testeru

Ze vzhledu vody nejspíš nepoznáte to, jestli jí něco schází. Právě proto jsou v sortimentu k nalezení i vhodné testery, které vám poslouží k tomu, abyste měli přesný přehled o tom, jak na tom vaše voda stojí. Vždy jich proto mějte po ruce a pravidelně (tedy každý týden) prověřte to, jestli není potřeba upravit pH tak, abyste se vyhnuli problémům, které řešit později nechcete.