Každému co jeho jest


V dnešní době už nejsou lidé v otázce bydlení odkázáni na libovůli státu, jak tomu bylo za minulého režimu. Jistě, ani dnes není situace zase až tak dokonalá, protože byly nekonečně dlouhé pořadníky na byt vystřídány neméně značnými cenami a nekonečným škudlením nebo splácením hypoték, ale přece jenom je do jisté míry lépe. Přinejmenším co se týká možností volby.dřevěný dům
Dnes už se lidé mohou rozhodnout naprosto svobodně, kde chtějí svou hlavu a pochopitelně i zbytek těla složit. Na výběr je z tolika různých materiálů, projektů a dalších možností, že si kdekdo přijde na to pravé, i kdyby byl sebenáročnější.
A tak existují třeba i lidé, kteří dávají před životem v betonových krychlích nebo klasických zděných rodinných domcích přednost třeba i dřevěným alternativám. A tací si pak pořizují třeba montované dřevostavby.
Tento typ staveb se u nás v posledních letech těší značnému nárůstu popularity. A ti, kdo se pro něj rozhodují, jistě dobře vědí, proč.
Třeba proto, že se dá dřevo zpracovávat nejedním způsobem.
Nebo proto, že se dá ze dřeva stavět velice rychle, hrubou stavbu lze mít hotovou již během několika málo dní a vše kompletní do pár měsíců.
Nebo proto, že je dřevo daleko levnější než jiné typy stavebního materiálu.
Nebo proto, že se jedná o ekologický materiál.
Nebo proto, že není dřevostavba ani zdaleka tak energeticky náročná jako jiné materiály, dá se tu ušetřit až devadesát procent energie ve srovnání s jinými typy (zděných) staveb.
A přitom se jedná o materiál, který nepokulhává za ostatními ani co se týká životnosti a kvality.fotka dřevostavby
Zkrátka si takové stavy ze dřeva získaly nemalou oblibu i u nás, zvyklých z minula spíše na cihly, tvárnice a beton. Stále častěji vítězí nejen nad šedí panelových sídlišť, ale i nad vším ostatním.
A stejné bydlení si můžete dopřát klidně i vy. Stačí si vybrat bydlení pro mladé Girltimea poměrně záhy se stěhovat do nového. Tam, kde se vám bude žít určitě jako v bavlnce.