Lidé půjčují lidem

Víte co je toP2P? Je to zkratkapeer to peer a znamená to sdílené půjčky. Jedná se o způsob, kdy si lidé půjčují peníze od lidí. Jedná se o úvěry, které jsou ve světě běžné už řadu let, nicméně v České republice se začínají teprve prosazovat a nutno říci, že sejedná o zajímavou alternativu k bankovním půjčkám i k půjčkám nebankovních společností.
Je pravda, že lidé půjčovali peníze lidem i dříve, ale jednalo se o lichvářské půjčky na směnky, kdy úrok byl přímo nehorázný. Tito lidé představovali šanci pro ty, kterým už nepůjčila žádná banka ani nebankovní finanční společnosti.
truhla plná mincí
Dnes se naproti tomu jedná o velmi vítanou možnost na trhu s půjčkami.Je to výhodné jak pro lidi, kteří mají zájem o půjčku, tak i pro lidi, kteří mají určité úspory, které by rádi progresivním způsobem zúročili. Velkou výhodou tohoto projektu je nízký úrok a flexibilita nastavení úvěru. Můžete, ale nemusíte seznámit poskytovatele se svými projekty, na které sháníte potřebný obnos. Velmi často tím podpoříte úspěšnost projektu.
 

Velmi žádaný typ úvěru

Není nijak překvapivé, že i když tento způsob úvěrů je na našem trhu relativně krátkou dobu, je o něj velký zájem jak ze strany zájemců o půjčku, tak ze strany poskytovatelů.
čas jsou peníze
Pokud Vás tento způsob půjček zaujal, ale máte úvěr u banky, není rozhodně důvod si zoufat, protože prostřednictvím tohoto projektu si můžete své stávající pohledávky konsolidovat a to za mnohem výhodnějších podmínek.

Pokud máte zájem o to vzít si úvěr u lidí, podívejte se na webové stránky některých poskytovatelů. Určitě je znáte i z televize. Webové stránky jsou velmi přehledné a dozvíte se vše o tom, za jakých podmínek celý proces probíhá, kalkulátory Vám spočítají úsporu proti běžné půjčce a obchodní zástupci Vám prostřednictvím chatu zodpoví otázky.