Lidé půjčují lidem

Víte co je toP2P? Je to zkratkapeer to peer a znamená to sdílené půjčky. Jedná se o způsob, kdy si lidé půjčují peníze od lidí. Jedná se o úvěry, které jsou ve světě běžné už řadu let, nicméně v České republice se začínají teprve prosazovat a nutno říci, že sejedná o zajímavou alternativu k bankovním půjčkám i k půjčkám nebankovních společností.
Je pravda, že lidé půjčovali peníze lidem i dříve, ale jednalo se o lichvářské půjčky na směnky, kdy úrok byl přímo nehorázný. Tito lidé představovali šanci pro ty, kterým už nepůjčila žádná banka ani nebankovní finanční společnosti.

Dnes se naproti tomu jedná o velmi vítanou možnost na trhu s půjčkami.Je to výhodné jak pro lidi, kteří mají zájem o půjčku, tak i pro lidi, kteří mají určité úspory, které by rádi progresivním způsobem zúročili. Velkou výhodou tohoto projektu je nízký úrok a flexibilita nastavení úvěru. Můžete, ale nemusíte seznámit poskytovatele se svými projekty, na které sháníte potřebný obnos. Velmi často tím podpoříte úspěšnost projektu.
 

Velmi žádaný typ úvěru

Není nijak překvapivé, že i když tento způsob úvěrů je na našem trhu relativně krátkou dobu, je o něj velký zájem jak ze strany zájemců o půjčku, tak ze strany poskytovatelů.

Pokud Vás tento způsob půjček zaujal, ale máte úvěr u banky, není rozhodně důvod si zoufat, protože prostřednictvím tohoto projektu si můžete své stávající pohledávky konsolidovat a to za mnohem výhodnějších podmínek.

Pokud máte zájem o to vzít si úvěr u lidí, podívejte se na webové stránky některých poskytovatelů. Určitě je znáte i z televize. Webové stránky jsou velmi přehledné a dozvíte se vše o tom, za jakých podmínek celý proces probíhá, kalkulátory Vám spočítají úsporu proti běžné půjčce a obchodní zástupci Vám prostřednictvím chatu zodpoví otázky.