Na dovolenou jen za kopec do Adršpašských skal

Jestliže jste celý rok v jednom kole a chcete si užít trochu ticha a skvělé pohody, je toto místo jako stvořené pro vás. S dětmi je pobyt v hotelu vždy trochu složitý, proto se v turistických lokalitách stále více lidí zajímá o ubytování v soukromí, kde si člověk může odpočinout opravdu jako doma. Kdo hledá soukromí a klid i uprostřed turistické sezony a nepotřebuje předražené služby, tak bude nadšený z ubytování chata adršpach Chalupa U Studánky, kde začne každý den své dovolené překrásným výhledem do okolní krajiny, která má co nabídnout.pohled na impozantní skály
Broumovský výběžek nabízí mnoho možností pro lidi, kteří si chtějí dovolenou užít aktivně v krásné přírodě. Adršpašsko-teplické skály jsou největším skalním městem u nás a lidé sem jezdí obdivovat krásu skalních útvarů od 18. století, kdy díky velkému požáru zmizela část vegetace a vynikly i dosud skryté skály. V té době zde začaly vznikat turistické stezky a skály dostaly svá jména (Milenci, Homole cukru, Krakonošova lenoška atd.) Okruh je přístupný celoročně. Pro sportovně zdatné turisty je možné Vlčí roklí projít do Teplického skalního města, které je fyzický náročnější.
Adršpach je i místem zábavy, po skalním jezírku se můžete projet na pramici ve společnosti vtipného převozníka, který vám pojmenuje všechny skály, naprosto přesně ukáže místa, kde bydlí vodníci a jiné tajemné bytosti a postraší vás informacemi o převrácených lodičkách a utopených turistech.skalní stěna
Další z krás, které stojí za vidění jsou Adršpašské vodopády na říčce Metuji. Malý vodopád má asi 4 metry a lze ho pozorovat z rozcestí skalního okruhu a žluté turistické trasy. Po žlutých značkách se dojde k dalšímu 16 metrů vysokému vodopádu, který je kvůli jezírku nad ním regulován a voda se spouští po zakřičení tajného hesla („Krakonoš“).
Krásnou krajinu si můžete projet na kole (půjčovna kol je k dispozici), projít pěšky třeba po naučných stezkách nebo vyzkoušet pohled z koňského hřbetu. Pro milovníky únikových her je tu připravená hra Třetí princ v prostorách zámku v Dolním Adršpachu.