Opalování dětí


U dítěte od narození dodvou let je nejdůležitější vysoká ochrana. Proto je nejvhodnějšívolit opalovací krémy, které jsou pro dětskou pokožku a mají alespoňstupeň ochrany 50. Když se budeme orientovat podle serveruHeureka.cz, máme na výběr hned z několika TOP produktů.
panenka na lehátku
 
·         Bioderma Photoderm Kid sprej SPF50+
·          Bioderma Photoderm Kid mléko na opalování SPF50+
·          Weleda Sensitive dÄ›tský krém na opalování SPF50
·          Daylong Kids mléko na opalování SPF50
·          La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics gelové mléko SPF50+
·         Ladival mléko na opalování pro dÄ›ti spray OF50.
 máma se synem na pláži
Já samajsem například používala pro dcerku opalovací mléko znaÄky AstridSun Kids mléko na opalování SPF50a NiveaSensitive Sun Spray SPF50+.
SobÄ›ma přípravky jsem byla velice spokojená, dcera se po nichneosypala, a to nejsou jedny z nejdražších. ObÄ› mléka se pohybují vrozpÄ›tí od 210-300 korun. Dcerka po nich pÄ›knÄ› zhnÄ›dla, a ikdyž se narodila v kvÄ›tnu, mohu je plnÄ› doporuÄit prodítÄ›od 2. týdne.
Čímje dítÄ› vÄ›kovÄ› starší, volíme zpravidla krémy Äi oleje, které majíjiž nižší faktor. Do 6 let jsem volila faktor 30, aby byla pokožkadcery chránÄ›ná a nebyla zbyteÄnÄ› vystavena sluneÄním paprskům. Vždyjsem se pozornÄ› dívala na obal, zdali je mléko nebo opalovací olejvodÄ›odolný. Znáte dÄ›ti, vidí bazén Äi jakoukoliv vodu a okamžitÄ› vevÄ›tším teple do ní skoÄí. Je to i lepší z toho důvodu, že nemusítedítÄ› pokaždé, když vyleze z vody natírat, uÅ¡etříte tím i nÄ›jakoukaÄku.
 krém na pláži
Mojedcera má dost pigmentů, jakmile se opálí, opálení jí vydrží pÅ™escelou zimu do další plavkové sezony. Nyní, když je už starší, se miosvÄ›dÄila znaÄka Garnier Ambre Solaire. Koupila jsem nejdříve sfaktorem 30, ale všímala jsem si, že i když skvÄ›le chrání, rychle sevstÅ™ebá a nemastí, tak moc opálená nebyla. Zároveň jsem koupila od tésamé znaÄky i mléko na opalování s faktorem 10. A mohu jen pÄ›tchválu. První dva dny slunce natÅ™u dceru mlékem s vyšším faktorem apotom používám pouze ten s nižším. Jsou vodÄ›-odolné, nemastí, krásnÄ›
voní, hydratují pokožku a mají i vitamín C(Cg). Nevystavuji dceru slunci od 11 hodin do 15 hodin, je na nÄ›m spíše v odpoledních hodinách, tedy cca okolo 16 hodiny, ale jí to staÄí ke krásnému opalování.
 
Každámatka musí brát samozÅ™ejmÄ› ohledy na pokožku svého dítÄ›te. Pokud jdeo blonÄaté dítÄ›, volíme zpravidla mléko s vyšším faktorem, je jasné,že jejich pokožka bude mnohem náchylnÄ›jší na sluneÄní paprsky nežpokožka dÄ›tí s tmavými vlasy.
 
 
VÅ¡ichnivolíme opalovací krémy Äi oleje podle svého nejlepšího uvážení. ProtopÅ™eji dobrou ruku pÅ™i výbÄ›ru a krásnÄ› opálenou pokožku.