Opalování dětí

U dítěte od narození dodvou let je nejdůležitější vysoká ochrana. Proto je nejvhodnějšívolit opalovací krémy, které jsou pro dětskou pokožku a mají alespoňstupeň ochrany 50. Když se budeme orientovat podle serveruHeureka.cz, máme na výběr hned z několika TOP produktů.
panenka na lehátku
 
·         Bioderma Photoderm Kid sprej SPF50+
·          Bioderma Photoderm Kid mléko na opalování SPF50+
·          Weleda Sensitive dětský krém na opalování SPF50
·          Daylong Kids mléko na opalování SPF50
·          La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics gelové mléko SPF50+
·         Ladival mléko na opalování pro děti spray OF50.
 máma se synem na pláži
Já samajsem například používala pro dcerku opalovací mléko značky AstridSun Kids mléko na opalování SPF50a NiveaSensitive Sun Spray SPF50+.
Soběma přípravky jsem byla velice spokojená, dcera se po nichneosypala, a to nejsou jedny z nejdražších. Obě mléka se pohybují vrozpětí od 210-300 korun. Dcerka po nich pěkně zhnědla, a ikdyž se narodila v květnu, mohu je plně doporučit prodítěod 2. týdne.
Čímje dítě věkově starší, volíme zpravidla krémy či oleje, které majíjiž nižší faktor. Do 6 let jsem volila faktor 30, aby byla pokožkadcery chráněná a nebyla zbytečně vystavena slunečním paprskům. Vždyjsem se pozorně dívala na obal, zdali je mléko nebo opalovací olejvoděodolný. Znáte děti, vidí bazén či jakoukoliv vodu a okamžitě vevětším teple do ní skočí. Je to i lepší z toho důvodu, že nemusítedítě pokaždé, když vyleze z vody natírat, ušetříte tím i nějakoukačku.
 krém na pláži
Mojedcera má dost pigmentů, jakmile se opálí, opálení jí vydrží přescelou zimu do další plavkové sezony. Nyní, když je už starší, se miosvědčila značka Garnier Ambre Solaire. Koupila jsem nejdříve sfaktorem 30, ale všímala jsem si, že i když skvěle chrání, rychle sevstřebá a nemastí, tak moc opálená nebyla. Zároveň jsem koupila od tésamé značky i mléko na opalování s faktorem 10. A mohu jen pětchválu. První dva dny slunce natřu dceru mlékem s vyšším faktorem apotom používám pouze ten s nižším. Jsou vodě-odolné, nemastí, krásně
voní, hydratují pokožku a mají i vitamín C(Cg). Nevystavuji dceru slunci od 11 hodin do 15 hodin, je na něm spíše v odpoledních hodinách, tedy cca okolo 16 hodiny, ale jí to stačí ke krásnému opalování.
 
Každámatka musí brát samozřejmě ohledy na pokožku svého dítěte. Pokud jdeo blonďaté dítě, volíme zpravidla mléko s vyšším faktorem, je jasné,že jejich pokožka bude mnohem náchylnější na sluneční paprsky nežpokožka dětí s tmavými vlasy.
 
 
Všichnivolíme opalovací krémy či oleje podle svého nejlepšího uvážení. Protopřeji dobrou ruku při výběru a krásně opálenou pokožku.