Podlahové krytiny

V interiérech je dřevo, speciálně masiv, ale také jeho napodobeniny, nejoblíbenějším za poslední tři dekády. Dřevěné obložení, nábytek ze dřeva ale také celé části interiérů, to je dnes v bydlení shledáváno jako maximálně estetické a luxusní.

·         Jaké jsou trendy?
Opět se vrací do módy parkety klasického stylu – to je nadčasový nádech elegance.

·         Co třeba něco doopravdy nedokonale dokonalého?
Dřevo je ta nejlepší volba, neboť díky kresbě z masivu a dejme tomu i hrubému zpracování se vytvoří jedinečný povrch, který nemá dvojče. Navíc je zde příjemná vůně a samozřejmě neopakovatelný dotek právě dřevěného materiálu. Čím nedokonalejší tento povrch je, ať už díky suku nebo jiné barvě, nějaké prohlubni či jiné kresbě, nebo například prasklině, všechny tyto nedokonalosti vytvářejí jedinečný a neopakovatelný povrch, který se stává zcela originální texturou na dotek i na pohled.

·         Co je největší předností dřeva?
Je-li vidět ruční práce na dřevě, znamená to, že se jedná o velmi kvalitní kousek. Pakliže navíc jde rozpoznat, kde přesně přejížděl po dřevě hoblík, nebo kde pracovala pila a kde přišlo na řadu dláto, kvalita, cena i poptávka jsou nahoru.

·         Co jsou největší požadavky na podlahové krytiny ze dřeva či nápodoby?

Jednoznačně autenticita. Čím věrohodněji podlahy skutečně napodobují dřevo, tím lépe. Ať už jsou to mezery, pukliny, suky nebo třeba díry po červotočích – tohle všechno jsou klady.

·         Jaké jsou nejvyhledávanější podlahy ze dřeva?
1.       Typy dřeva, které zachovávají barevnost – proto lidé dávají přednost např. voskovaným podlahám
2.       Parkety, které při správném skládání a barevné sestavě vytvoří vzorec
3.       Podlahy, které jsou barveny před řezáním, a poté jen lakovány – vytváří to dojem „starodávného“ retro nátěru. Právě tyto nátěry jsou velmi oblíbené v ultramoderních a minimalistických interiérech.