Předokenní rolety – jedno z nejvýhodnějších řešení zastínění


Předokenní rolety si nejčastěji volí ti zákazníci, kteří jsou dobře informováni o jejich výhodách. Jsou totiž ze stínící techniky jednou z nejvhodnějších voleb. Vynikají mnoha přednostmi a naopak vykazují jen drobné nedostatky.

roleta

Protihluková bariéra – víte, že hluk je jedním z největších stresových faktorů současné civilizace? Ono se toho na nás valí až moc a stresujeme se z nejrůznějších důvodů, ovšem hluk jako něco nebezpečného příliš nevnímáme. Stačí však uniknout z města a ihned si uvědomíte, že i ten sebemenší zvukový podnět vás ruší – projíždějící auta, štěkot psů, hlahol na ulici. Tyto zvuky se do domů šíří především okny a předokenní rolety jsou v tomto směru vydatným pomocníkem.

Tepelná izolace – stínící technika má chránit před slunečními paprsky a to znamená komplexně. Jak před působením světla, tak i tepelným zářením. Právě teplo představuje největší problém v objektech v průběhu letních měsíců. Tímto způsobem ušetříte za provoz klimatizace, neboť rolety dokážou udržet teplotu v místnosti na přijatelné úrovni i v tropických vedrech. A v zimě naopak ušetříte za vytápění.

žaluzie

Noční směny – mnozí z nás pracují v noci a potřebují přes den spát. Není to sice ten nejzdravější způsob života, ale když už k němu dojde, měli bychom si jej maximálně zpříjemnit. K tomu, aby se vaše tělo přizpůsobilo hormonálním cyklům, je třeba zajistit tvorbu melatoninu a toho nedosáhnete za denního světla. Musíte místnost dokonale zatemnit, jinak se zkrátka přes den nevyspíte. A žaluzie na to nestačí.

Bezpečí a soukromí – tento způsob zatemnění je dokonalý a rozhodně nehrozí, že by vás někdo uvnitř domu sledoval. Zároveň jsou výbornou bariérou vůči nezvaným hostům – pro ně pak představují okna nesnadný cíl. Zloději se chovají pokud možno tiše a nepozorovaně – likvidace venkovních rolet pro ně není zrovna snadným oříškem.

Snadná údržba – jsou v podstatě bezúdržbové, jednoduše je občas v rámci většího úklidu opláchnete vodou se saponátem, buď hadříkem, houbičkou nebo košťátkem.