Vlastnosti plastových obálek


Plastické hmoty tvoří více než jednu třetinu veškeré průmyslové výroby. Objemově se vyrovná i zpracování kovů, dřeva a živičných hmot. Bez plastů si náš život již nedovedeme představit, pronikají do všech oblastí života a značný podíl tvoří především segment obalových materiálů. Plasty tak pomalu vytlačují papír, jejich výroba je v některých případech dokonce levnější a lze je dobře recyklovat.
dopisní obálky

Rozměry a hmotnost – polyetylen je velmi lehký a plastové obálky se díky tomu dobře skladují – nezaberou příliš místa a jsou lehčí než papírové obaly.

Nepropustnost – nepropouští vlhkost a vodu, to je jedna z hlavních předností zabalených zásilek. Přepravní firmy včetně České pošty dopravují zboží tak, jak je v jejich technických možnostech, a při transportu nemohou zaručit naprostou voděodolnost. Při nakládání a přenášení balíků za deště mohou namoknout či navlhnout, což je u papírových krabic riskantní, zvláště u zásilek, které jsou na působení vlhkosti náchylné.
přepravní tašky

Samolepicí páska – lepidlo na vrstvě koncové pásky je natolik pevné, že obálku nelze rozlepit, aniž by bylo viditelné, že nebyla otevřena. Této vlastnosti využívají také tzv. bezpečnostní obálky České pošty, která garantuje při jejím správném použití cenu přepravovaného zboží až do jednoho milionu korun.

Potisk – materiálem je kvalitní LDPE polyetylen a ten lze popisovat lihovým fixem, anebo nechat potisknout flexotiskem. Obal tak zároveň může sloužit jako reklama, podobně, jako tomu bývá u lepicích potištěných pásek.
pečeť na obálce

Barva – zákazník si může zvolit buď transparentní anebo šedé či černé, které dokonale ukryjí jejich obsah.

E-shopy – jsou ideálním prostředkem pro odesílání zboží pro internetové obchody, zejména pokud jde o textilní výrobky. Jednoduchý a rychlý způsob balení tak urychluje celý proces komunikace se zákazníkem, šetří http://galeriereklamy.mediar.cz/reklama/csob-kdo-setri-ma-za-tri/ čas i peníze.