Při koupi ojetých aut se dávejte pozor

Ne každý si může dovolit dát stovky tisíc za nový vůz. I proto se čím dál více Čechů uchyluje ke koupi starších použitých kousků. Tento trend je vidět hlavně u mladých lidí, ale i starší jedinci si mnohdy raději koupí slušně vypadající ojetinu než nové auto. To samozřejmě neznamená nic špatného, jen je nutné si při koupi dávat pozor. Ne každý prodejce totiž přizná plnou historii svého vozidla, což je ale naprosto stěžejní. Pokud bylo auto například v minulosti bourané, je důvod se domnívat, že s ním budou v budoucnu větší potíže než s vozem, který nikdy žádnou srážku nezažil.
mechanik pod broukem

Nemusíte být mechanikem ani se nijak zvlášť vyznat v autech, abyste si mohli koupit ojetý vůz beze strachu, že vám za pár týdnů vypoví službu. Je ovšem nutné vědět, kam zajít. Ideální je vybrat si autobazar, který má dobré recenze nebo který vám doporučí vaši známí. Mnoho majitelů autobazarů totiž rádi svým zákazníkům vykreslují auta v daleko lepším světle, než je realita. Takovým je potřeba se vyhnout, jelikož hlavně zákazníci, kteří se v autech příliš nevyznají, mohou jednoduše sednout na lep. Většinou se jedná o menší autobazary, ovšem ani velcí hráči nemusí jednat vždy férově.
brouk na cestách


Inzerát


I když s vámi nemusí autobazary hrát pokaždé férovou hru, pořád u nich máte daleko vyšší šanci, že si nekoupíte akorát předražený šunt. Pokud si však vyhlídnete auto přes inzerát, riskujete mnohem více, zvláště, pokud se jedná o inzerát ze zahraničí. V takovém případě je určitě dobré vzít při koupi kamaráda, který se v této problematice vyzná a může vám dobře poradit. Ani tak ale nebudete mít jistotu, že jste pořídili dobře. Ale to nebudete mít při koupi ojetého auta nikdy. Vždy tu totiž existuje určité riziko, které je však vykoupeno nižší cenou. Záleží jen na vás, jestli chcete ušetřit a pořídit si tak trochu zajíce v pytli, nebo si připlatit a mít zcela nové auto.