Není skříň jako skříň

Leckdo z vás možná namítne, že se mi to snadno mluví. Že se mi snadno doporučuje pořízení si většího množství skříní, když na to mám peníze i byt velký natolik, aby se mi do něj tyto kusy nábytku i vešly.

Ovšem opak je pravdou. Nedá se rozhodně říci, že bych měl peněz tolik, abych je musel ve snaze zbavit se jich investovat už i do almar, a co se týká velikosti mého příbytku, jsem rád, že mám právě ty skříně, které mám a o kterých tu bude řeč.
saka na ramínkách

Tedy skříně zvané vestavěné.

Vestavěné skříně mají ve srovnání s těmi klasickými nejednu přednost, .

Především mají tu vlastnost, že coby vestavěné nezabírají tolik životního prostoru, jehož se nám doma už i tak nejednou nedostává. Naše byty vesměs nejsou nijak obrovské, třeba už jenom proto, že na velikosti záleží i pořizovací cena a nezbytné provozní náklady, a proto do nich zpravidla nedostaneme tolik klasických skříní, kolik bychom jich na všechny naše věci potřebovali mít. Kdežto vestavěné skříně, nejlépe ty zhotovené přímo na míru, zaujímají jenom a pouze tolik prostoru, kolik jsme se jim ho rozhodli vyhradit, a nepřekážejí nikde, kde si jejich přítomnost nepřejeme.

Do vestavěné skříně se toho pak při srovnatelných rozměrech i daleko více vejde, což v praxi znamená, že jakkoliv může být taková vestavěná skříň vyrobená na míru dražší než nevestavěná klasika, v konečném důsledku se vlastně vyplatí.

svršky na ramínkách
A to už ani nemluvě o tom, že se v nabídce klasických skříní vesměs opakuje stále totéž, podobné velikosti a rozměry, podobný materiál a uspořádání, takže toho není ve skutečnosti zase až tak moc na výběr. Zatímco když je vestavěná skříň vyráběna na míru, může zákazník mluvit do toho, co, jaké a kde přesně chce v této mít. Čímž následně tato skříň prokazuje svému majiteli cennou službu.

A člověk si tu nemusí vybírat jenom velikost, rozměry a vnitřní uspořádání, ale třeba i kování, dekor a podobně. A tudíž se taková skříň přesně umístí do prostoru, ve kterém se má nacházet, div ne s milimetrovou přesností. A rázem může být používána předpokládaným způsobem. Na vyhrazeném místě mohou viset ramínka, na jiném vyhrazeném místě bude stát komínek pyžam a na jiném před manželem skrytý milenec, pro kterého tam bude prostor udělaný rovněž přímo na míru. Aby se mu tam skrývalo jako v bavlnce.