Pro a proti nosičů jízdních kol na tažné zařízení


Argumenty pro

Výrobek se jednoduše instaluje, stejně tak se velice snadno manipuluje s bicykly. Není nutné je zdvihat do výšky a vypomáhat si s pomocí druhé osoby, což ocení zvláště ženy řidičky. Upevnění kol do stojanu je i pro technicky nepříliš zdatné osoby jednoduchým krokem.
Jízdní vlastnosti a přehled – nejste omezeni výškou nákladu a můžete tím pádem parkovat i v garáži se sníženým stropem. Kola umístěná za vozidlem nekladou prakticky žádný odpor, aerodynamické vlastnosti jsou výrazně lepší. Máte také lepší přehled, co se děje s nákladem, na střechu totiž není vidět a u střešních nosičů máte stále pocit nejistoty z toho, co se děje nad vámi.cyklista jedoucí na kole
Dobrá aerodynamika výrazně nezhoršuje jízdní komfort a zároveň nemá prakticky žádný vliv na vyšší spotřebu paliva. Ta s koly umístěnými na střeše výrazně roste, zvláště u převážení více bicyklů současně.

Argumenty proti

Cena – mezi nesporné výhody nosičů na střešní příčníky (hagusy) nebo na přídavné „autozahrádky“ je jejich nižší cena. Ve srovnání s nimi jsou ceny nosiče kol na tažné zařízení (kouli) https://www.amsa.cz/Nosice-jizdnich-kol zhruba dvojnásobné. Nejedná se však o astronomické částky a navíc se předpokládá, že jestliže někdo investuje nemalý obnos do jízdních kol a osobního vozu, nepředstavuje pořízení tažného zařízení ani přídavného nosiče vážný problém pro rodinný rozpočet. Zpravidla se tímto způsobem vozí kola pro celou rodinu, což je další s předností tohoto způsobu přepravy. Značným omezením může totiž být nosnost střechy, která nemusí přesahovat 100 kg, a v takovém případě již mohou být čtyři horská kola vážný problém.večerní dálniční provoz ve městě
Jízdní vlastnosti a výhled – jisté potíže mohou nastat při parkování, kdy se prodlužuje délka vozidla o několik desítek centimetrů. Při jízdě je také ztížený výhled skrze zadní okno a řidič se musí obvykle orientovat pohledem do vnějších zpětných zrcátek.
Snad posledním argumentem proti je nutnost montáže registrační značky na zadní závěs nosiče, anebo pořízení třetí značky. Tento administrativní krok však pořídíte za drobný poplatek a poměrně bez průtahů.