Ten čas už se nevrátí

Fotografie je něco úžasného. Zachycuje okamžiky v našem životě, které se už nikdy nevrátí a jen díky nim si můžeme připomenout jejich sílu a emotičnost. Jistě, že nezapomeneme na to, co se nám v životě přihodilo, ale jen fotka nám zprostředkuje vizuální láskyplné vzpomínky. Máme-li potom takový dar jako fotografka zlín Kateřina Svobodová, zachycené příběhy plné světla a stínů zatoužíme také vlastnit.

Vykouzlit správnou atmosféru, neopominout žádný důležitý detail, to předpokládá zvláštní cit a zkušenost obratného fotografa. Všechny snímky jsou poté pečlivě upravené a odborně retušované ve světelně atraktivním provedení. Vzniká tak jedinečné a originální umělecké dílo, v němž je kus osobnosti a umu samotného portrétisty.

Za nejkrásnější fotografie jsou vždy považovány takové, které ukazují nejšťastnější chvíle, jenž jsme mohli v životě prožít:

Těhotenství

Těšení se na miminko, zázrak zrození nového člověka, dává přímo nekonečné podněty ke vzniku těch nejemotivnějších a nejpůvabnějších fotografií. Těhotenská bříška v různých fázích, kterými maminka prochází, se stávají nejvíce žádanými snímky budoucích rodičů. Vždyť vše tak rychle utíká a jen zázračná schopnost fotoaparátu dokáže vytvořit vzpomínku na celý život.

Děti

Focení dětí všech věkových kategorií je opravdovou radostí a nekonečným objevováním. Jsou takovou zpáteční jízdenkou do kouzelných časů. Děti se neuvěřitelně mění, jak rychle nám rostou před očima. Už nikdy nebudou vypadat jako právě teď v tomhle okamžiku, a tak jejich fotografie mají tu největší hodnotu.

otec s bříškem

Rodina

Společné fotografie celé rodiny bývají těmi, které si nejraději prohlížíme. Nádherný je pomíjivý střed generací, kdy se k focení sejde nejmladší i nejstarší člen rodiny. To stojí zato zdokumentovat. To vzájemné spojení, stejné rysy, úsměvy. Propojená rodina – to je největší důkaz života.