Počítač je nefunkční


Znáte to, zapnete PC, nebo notebook a čekáte. Třicet sekund, minutu, dvě, pět, deset. To záleží na tom, jak je člověk trpělivý.
Čekáte hodinu, měsíc, rok. Celá léta. Dávno jste obrostli mechem a kapradím a počítač ne a ne naběhnout. Zde by vás mělo napadnout nechat jej opravit. Škoda, že vás to nenapadlo dříve, některé komponenty v něm tehdy ještě zastaralé jistě nebyly, jako je tomu nyní.
Základní deska počítače
Z toho příkladu je zřetelně vidět, že s opravou by se nemělo otálet. Hned jakmile se váš stroj nemíní rozjet, není třeba hned brát do ruky kladivo či jiný bicí nástroj. Stačí třeba zavolat servis pc Beroun, nebo PC prostě vzít do tašky a odnést jej přímo technikům. Má to i tu výhodu, že vám PC pročistí celý, tedy hlavně skříň. Pokud to neděláte sami, vyženou všechny pavouky včetně jejich manželek i pavoučích dětí. Jejich hnízda zničí a pavučiny vezmou za své. Nánosy prachu, ve kterém se dusí i chladící motorky vám odstraní a váš počítač bude jako nový. Součástky budou mít lepší chlazení, neb přes ty nánosy se spíše ještě více zahřívaly, než se jim líbilo.
Pohled do nitra počítače
Pokud vám PC „klekl“ výše popsaným způsobem, tak je to ještě dobře, protože máte práci uloženu. Pokud to však učiní během rozdělané činnosti, máte smůlu. Většinou o práci přijdete. Ale, co můžete udělat, je to, že pokud zachytíte nějaké hlášení, ofoťte jej. Technikům tím usnadníte diagnostiku a sami pro sebe vlastně můžete opravu urychlit. Technik tak nebude muset hodiny hledat závadu, protože ji většinou umí http://www.chlazeni-kv.cz/ z toho zmatku na monitoru vyčíst. Co je pro vás jen podivná směsice čísel a znaků může mít pro vašeho opraváře velikou výpovědní hodnotu. A mít PC z opravny zpět za týden, nebo za dva dny je opravdu rozdíl. Zvláště je-li váš náhradní děda, který načítá stránku z webu něco přes hodinu.
Oprava PC není jednoduchou záležitostí, takže se připravte na nějakou dobu čekání, ale to už budete muset vydržet.