Toyota RAV4 Hybrid 2WD i 4WD


Toyota překvapí ostře http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1260060-unikatni-vystava-fotografii-je-umistena-v-naproste-tme řezanými liniemi a sofistikovaně laděnými detaily. Disponuje 2WD verzí s předním pohonem kol o jednom benzinovém motoru s druhým předním elektromotorem. 4WD čtyřválec se pochlubí jedním kombinovaným benzinovým motorem a dvěma elektromotory, jak vepředu, tak vzadu nad nápravou. Reakce na plyn je tak rychlejší a plynulejší než u jeho těžšího předchůdce. V sekci auto onlinechlap.cz se dozvíte další novinky ze světa automobilového průmyslu, kde lépe porovnáte parametry různých vozů.Chromované logo Toyota
Novinka RAV4 má konstrukčně perfektně zpracovaný výhled tím, že přibylo okýnko v místech, kde bývají umístěna zpětná zrcátka, která byla posunuta o něco více do dveří a o poznání níže. Bočnímu výhledu nebrání ani minimalistické sloupky. Co ovšem mírně kazí dojem jsou koncovky výfuku, které nejsou příliš vkusně vyvedené.
Kokpit je příjemný a kompletně přepracovaný. Přístrojová deska je horizontálně členěná. Volant má velmi příjemný tvar. Polohovatelná sedadla nabízí vysoký posed a bezpečnou boční oporu s měkkými hlavovými opěrkami. Nabízí se mnoho odkládacích prostorů. Multimediální panel disponuje poněkud komplikovaným ovládáním, nejen že není příliš logické, ale výběr se musí vždy zdlouhavě potvrzovat. Nejvyšší verze nabízí nejen vyhřívání volantu, sedadel i předního okna, ale i automatické otevírání kufru, adaptivní tempomat, který zpomalí při detekování blížící se překážky nebo systém udržování automobilu v jízdním pruhu.
Podvozek je tvrdší, a tak jsou více cítit nerovnosti na silnicích. Na kluzkých stezkách pocítíme, že auto méně vynáší ze zatáček. Překvapením je režim Trail. Ten v případě problému zabrzdí kolo, které prokluzuje nebo se ocitne ve vzduchu, a přenese veškerou sílu elektromotoru na to, které je stabilní, čímž napodobí uzávěrku diferenciálu.Nápis HYBRID na kapotě Toyoty
Dostupná je ve čtyřech verzích pod názvy Active, Comfort a Executive. Jejichž cena se odvíjí od daného modelu a množství výbavy. Cena začíná od 719 000,- Kč a na 999 000,- Kč konče. Při kombinované spotřebě 5,1 litru na 100 km lze říci, že nabízí skvělý poměr mezi cenou a kvalitou spojenou se spolehlivostí Toyoty.