Za kulturou s dětmi

Za kulturou s dětmi a lepší dříve, nežli později. Pokud máte malé potomky, měli byste se zamyslet nad druhem zábavy, který jim poskytujete. A teď myslíme děti ve věku od 2 let a už i v dřívějším věku s nimi můžete různá vystoupení navštívit a udělá jim to radost a připraví je to na budoucí kulturní a společenský život.

floridské divadlo

Bohužel musíme konstatovat, že většina současných rodičů na tento druh zábavy kombinované s výchovou vůbec nemyslí. Je to obrovská chyba. Děti bychom měli s kulturou seznamovat už od nejútlejšího věku. Dítě bude poté na kulturu zvyklé, bude ji mít rádo a bude ji vyhledávat, bude to pro něj přirozené a samozřejmé.

 

Jaké kulturní události můžeme s dětmi navštívit?

 

·         divadelní představení

·         taneční představení

·         hudební představení

·         loutkové představení

·         folklorní festival

·         kino

·         muzeum

·         výstavu, aj.

představení baletek

Nemusíte mít strach, že byste s Vašimi dětmi museli na operu, vážnou hudbu nebo na tradiční baletní vystoupení. Všechny tyto kulturní události existují v úpravě pro dětské diváky, to už není nic neobvyklého. Možností je v současnosti nezměrné množství. Existují i speciální dětská divadla, kde se hraje repertoár jen pro ději, připravují se speciální dětská představení. Dítě už je také bráno jako divák, kterého je potřeba uspokojit.

Pro děti to bude příjemná událost, kdy si budou moct obléct slavnostnější oblečení, vyrazí s Vámi za kulturou. Bude to Vaše společná událost, která Vás jenom sblíží. Můžete sebou vzít přátele, kteří mají stejně staré potomky. Pro dítě to bude obrovská událost. Jeho fantazie a představivost budou pracovat.

Navíc tím dáte svému dítěti základ a zvyk do budoucnosti. Návštěva divadla nebo jiné kulturní události pro něj bude samozřejmostí.

Krásné také například je, když tuto událost spojíte po divadle s návštěvou restaurace a procházkou po městě. I stolování v restauracích je pro děti strašně důležité a je důležité jim všechny tyto situace a tradice vštěpovat již od útlého věku.

Doufáme, že jsme Vás namotivovali k tomu vyrazit se svým potomkem na nějakou kulturní událost, nebudete litovat. Bude to zážitek pro Vaše dítě a stejně tak i pro Vás.