Vybavte svůj interiér nábytkem z masivu a nikdy nebudete litovat


Proč si čím dál více lidí vybavuje svůj byt nábytkem z masivu? Odpověď je snadná! Jde o to, že takový nábytek je krásný, zdravotně nezávadný a má trvalou hodnotu.
Pokud jde o zdraví, tak to by mělo být v každém případě na prvním místě. A věřte tomu, že pokud svůj byt vybavíte tím nejlevnějším nábytkem z dřevotřísky, tak to vašemu zdraví příliš nepomůže. Z takového nábytku se totiž budou postupně do vzduchu ve vašem interiéru uvolňovat zdraví škodlivé výpary ze syntetických lepidel, kterými jsou kousky dřeva ve dřevotřískových deskách spojené. Pakliže si tedy nemůžete dovolit pořídit veškerý nábytek v bytě z masivu, vybavte tak alespoň svou ložnici, kde v průběhu spánku trávíte nejvíce času. Ideální volbou mohou být například postele z masivu 160×200 cm, na kterých se pohodlně vyspíte do růžova. A o své zdraví se nebudete muset obávat.
dívka s čajem v posteli
Také už vám někdo řekl, že si bude kupovat nový nábytek, protože ten starý už se mu prostě okoukal? Není divu, od okamžiku, kdy si dřevotřískový nábytek koupíte, začíná jeho hodnota prudce padat dolů. Nic zajímavého se s ním už nestane, spíše se postupně ošoupe a vybledne, není proto divu, že vás postupně přestane bavit. Ovšem takový nábytek z masivního dřeva, ten stárne do krásy. Zraje stejně tak jako víno. Jeho barva je den ode dne intenzivnější, jeho struktura je více patrná, prostě je čím dál, tím více krásný a s léty vám ho ostatní budou o to více závidět.
noční lampičky
A co se stane, pokud se stane nějaké neštěstí a váš nábytek z masivního dřeva se nešťastnou náhodou poškodí? Až se vzpamatujete z leknutí, tak pravděpodobně zjistíte, že se vlastně nic neděje. Masivní dřevo se dá snadno opravit, a mnohdy ho jen stačí trochu obrousit anebo přelakovat, a je to. Zase bude jako nový.
Existuje mnoho druhů dřevin, a proto existuje i celá řada masivního dřeva, je tedy z čeho vybírat. A to jak z hlediska barev, tvrdosti dřeva, tak i z hlediska cenového rozpětí.