Vysoké čelo – pocit bezpečí

V posteli člověk stráví třetinu života. Pokud je náchylný k chřipkám a nachlazení, tak to může být ještě o něco více. Proto je dobré mít kvalitní postel.
–         Poslední trendy v této oblasti velí mít u postele vysoké čelo.
Podle tradičního čínského učení feng šui je to důležité pro nastolení pocitu bezpečí a jistoty. Možná to má něco do sebe, protože dnes se postele vyrábějí s čely, která jsou vysoká i metr a více. Pokud máme postel dřevěnou, můžeme využít tohoto nadbytečného prostoru k různým vylepšením. Pokud bychom mluvili o postelích manželských, je potřeba, aby byly umístěny tak, aby se do nich mohlo pohodlně z obou stran.

Hlavně nebýt rušeni

Další zásadou je i ta, aby byla postel co nejdále od vstupních dveří do místnosti.Nebudete tak při odpočinku rušeni. Pokud se ještě jednou vrátíme k učení feng šui, tak by měla být postel záhlavím orientována na západ. Pak máte prý zaručen dokonalý spánek i odpočinek. Je také dobré vybrat si postel co nejvyšší. Je to nejen z důvodu snadného uléhání a vstávání (což ocení především ti starší), ale i z důvodu prašnosti. Prach se, který se usazuje na podlaze, Vás nebude dráždit, pokud si zvolíte lůžko vysoké kolem půl metru.

Dobře sladěná postel

Nejen kostra postele je důležitá pro kvalitní spánek. Je potřeba i dobře zvolit matraci, na které budete spát.
–         Dnes jsou nejžádanější přírodní materiály, které nedráždí naše dutiny.
–         Vyhledávané jsou například koňské žíně nebo kokos.

Jednou z dalších věcí, na které určitě záleží, je volba vhodné barvy povlečení.Nejlépe se hodí pastelové barvy nebo lehké vzory. Určitě se nedoporučují jasné křiklavé tóny, které spíše nabudí naše smysly. Jiné je to určitě s lůžkem, na kterém bude nocovat malé dítě. Určitě bude spokojenější v barevném povlečení, které nevypadá nudně.