Zábava a kreativita v jednom – vyzkoušejte ubrouskovou techniku i vy!

Ze shonu a stresu dnešního uspěchaného života se snaží mnoho lidí uniknout. Hledají způsoby, pomocí kterých se nejen zabaví a odpočinou si, ale současně hledají i způsob, pomocí kterého mohou využít i svou kreativitu. Hledáte tento způsob i vy? Vyzkoušejte ubrouskovou techniku! Ubrousková technika také představuje způsob, pomocí kterého vdechnete starým věcem nový dech a současně si můžete být jistý, že nikdo z vašeho okolí výsledek vaší práce nezopakuje.

prostření

Ubrousková technika pro začátečníky


Stalo se vám, že jste v ruce drželi zajímavý ubrousek, který vám jednoduše bylo líto použít nebo vyhodit? V tomto případě můžete využít ubrouskovou techniku! Lze ji charakterizovat jako způsob, jehož základ představuje vystřihování zajímavých motivů z ubrousků a jejich lepení na různé předměty. Tento předmět také dokážete dozdobit tak, aby vypadal, že ubrousek je prostě jeho součástí. Ubrousková technika je také oblíbená i proto, že umožňuje být kreativní, a to prakticky za minimum tak jako prostředků, tak i v případě předmětů, které budete potřebovat. Základ ubrouskové techniky tvoří servítky, dekorovaný předmět, lepidlo, nůžky a barvy, které slouží k získání finálního výsledku. Záleží však na tom, jaký předmět se chystáte dekorovat, a hlavně na tom, z jakého materiálu je vyroben. Nakolik je tato technika oblíbená, začíná se jí přizpůsobovat i nabídka konkrétních pomůcek – z toho důvodu už dostanete i speciální pomůcky, které jsou určeny na jednotlivé materiály. Díky jejich použití se vaše práce značně usnadní a výsledek bude ještě lepší.

ubrousek

Ubrousková technika a krakelování


Nejznámějším stylem, který je současně i velmi oblíbený je vintage styl, který v sobě skrývá romantiku. Kromě toho je také velmi oblíbené i krakelování. Je také možné jej použít na jakýkoliv typ materiálu. Tento způsob zdobení je také velmi zábavný, ale současně i pracný. Za vaši trpělivost se vám odvděčí pěkným vzhledem, který představuje výbornou imitaci popraskaného povrchu. Kromě základních pomůcek potřebných pro ubrouskovou techniku ​​budete potřebovat i speciální krakelovací lak. Nanáší se jako první a ubrousky se doporučuje aplikovat až druhý den, když tato vrstva dostatečně vyschne.

Základem úspěšné ubrouskové techniky je mít kvalitní pomůcky. Základní pomůckou jsou ubrousky, kterých je skutečně mnoho motivů. Doporučuje se používat hlavně ty, které mají až tři vrstvy. Pokud i vy chcete použít právě takové, navštivte https://www.tvojeharmony.cz/, kde najdete nabídku na kvalitní papírové výrobky.