Zápisky jsou mnohdy motivujícím materiálem

Jak se to jenom mohlo stát. Ještě před pár lety jsme byli štíhlí jako laňky a teď tohle. Pneumatiky na těle, převislá kůže a ani nemluvě o tom, že se nám špatně dýchá i do malého kopečku. Tak hlavně to nepřišlo ze dne na den, ale nahromadilo se to. Mnohdy je pravdou, že za tím stojí nemoc nebo úraz, ale ve většině případů je to špatný životní styl. Nezdravá strava, ale i množství diet, které nikam nevedly. Jenomže někdy je třeba říci stop. Obezita může mít velký dopad na náš zdravotní stav, je to velmi rizikový faktor a také spouštěč. Možná by bylo dobré se na chvíli zastavit a zapsat si do zápisníčku veškeré naše údaje. Nebude to sice nic příjemného, jelikož budeme mít před sebou tvrdou realitu, ale na druhou stranu se to může pro nás stát velmi motivující pomůckou, když si při redukci hmotnosti budeme vše zapisovat.

salát

Obezita už je sama o sobě nemoc

Pokud jsme se rozhodli, se svou hmotností něco dělat, tak je to moc dobře. Je to totiž prvotní krok, kdy se nechceme měnit kvůli někomu, ale především kvůli sobě. Možná by vůbec nebylo špatné požádat lékaře o vyšetření, které nám prozradí ještě daleko více o nás samotných.

  • určí stupeň obezity
  • dozvíme se správné BMI
  • jak jsme na tom s procenty tuky a svalové hmoty
  • možná se odhalí i příčina, proč nás obezita dohnala
  • komplexní vyšetření po zdravotní stránce, to může odhalit i nějakou nemoc
  • hrátky s jídelníčkem, hlavně prvotní pomoc, jak sestavit vyváženou stravu přesně pro nás
  • edukace pohybu

tuk
Na základě výsledků se pak postupuje dále a jsou navrženy další kroky, jak situaci zvládnout. Doporučení a úprava jídelníčku, pohybového režimu, ale jsou i možnosti podpory pilulek, například velmi oblíbený je mezi lidmi Trimex, který je skvělý bojovník proti tuku a pomáhá skvěle s redukcí váhy. Ale může být v některých případech navržený i chirurgický zákrok. Ne vždy jsou jednoduché cesty k vysněné postavě, ale pokud se člověk nevzdá, tak svých cílů rozhodně dosáhne.