Pohyb na trampolíně 305 prospívá dětem, dospělým i seniorům


Dospělí, senioři, děti – všechny věkové kategorie s výjimkou těhotných žen a batolat by se měly dostatečně hýbat. Není to jen fráze, pohyb je základní předpoklad správného fungování organismu, potřebujeme jej k látkové výměně, ke vstřebávání vápníku, hořčíku, železa, zinku a dalších minerálů, s nedostatkem pohybu atrofují svaly a stáváme se lidskými troskami.

skákající osoba

Kostní dřeň a vstřebávání minerálů – kvalita kostní dřeně se za posledních třicet let u většiny populace zhoršila. Je to způsobeno nedostatkem pohybu a nevhodným stravovacím režimem, společně s hektickým způsobem života a konzumací alkoholu. Zdravé kosti, to zkrátka nejsou jen dodávané enormní dávky vápníku v mléčných výrobcích. K tomu, aby se vápník mohl efektivně vstřebávat, je zapotřebí kromě dalších látek i tělesný pohyb a pravidelné cvičení. Nemusíte kvůli tomu pobíhat po městských ulicích či parcích a přetěžovat kloubní pouzdra, stačí denně vyhradit si alespoň čtvrt hodinky na skákání. Zvedne se vám nálada, setřesete ze svých beder přebytečný stres a posílíte aktivitu kostní výplně, kde se tvoří červené krvinky.

Aerobní kapacita plic, síla a výdrž – vitální kapacitu plic zvýšíte běháním, jízdou na kole, fotbalem, lyžováním a mnoha jinými sporty, ale ne tak pohodlným způsobem, jako právě na trampolíně 305. Skákání je navíc velice zábavné a podporuje uvolňování endorfinů spojené s krátkodobým navozením stavu beztíže při každém výskoku.

skoky

Očista organismu– v mnoha článcích a diskusních fórech se můžete dočíst o tom, jak je lidský organismus v průběhu života zanášen toxickými zplodinami metabolismu a toxiny z bakterií, kterých je v našem těle obrovské množství. Většina z nich je nám ku prospěchu, ale některé jsou nežádoucí. Zbavit se jedovatých látek lze různými způsoby a kromě zdravé výživy a výživových doplňků to může být i pohyb na trampolíně, který rozproudí lymfu a podpoří činnost lymfatického systému, potřebného pro navození přirozené detoxikace.