Zařiďte si stylový obývací pokoj!

Co si budeme namlouvat, obývacímu pokoji vždy věnujeme nejvíce pozornosti. Přeci jenom právě tuhle místnost totiž budeme ukazovat každé návštěvě a budeme se s ní chtít zkrátka pochlubit. Je to tak největší, nejhezčí, ale často může působit poněkud přeplácaně. Ale přeplněnost mu zrovna nesvědčí, dávejte si pozor na nejčastější omyly, kterých se dopouští stále více lidí.

bytový textil


  1. Odlišná podlaha

Do obývacího pokoje se skvěle hodí podlaha ze dřeva nebo i její imitace. Jenže obývací pokoj není o nic méně důležitý než jídelna nebo kuchyně, proto raději udělejte kompromis v kvalitě a zvolte jednotný materiál do všech místností. Celý prostor se tak opticky sjednotí a zvětší.

  1. Když je jedna stěna jiná

Stěna s krbem nebo třeba s televizí, jednoduše stěna, která si přímo říká o nějaké ozvláštnění. Proč to nezkusit! Zvolit můžete zajímavou tapetu, dřevěné obklady nebo třeba výraznější barvu. Ani tady to ale nepřehánějte, čeho je moc, toho je příliš. Celá místnost by pak mohla působit přeplácaně.

  1. Sedačka? Ano či ne?

Jednou za měsíc přijede na návštěvu celá rodina a vy je nemáte kam usadit? Tak pořídíte další křesla navíc a větší sedačku…tak pozor! Pokud máte malý obývací pokoj, rozhodně ho nezaplňte příliš velkou sedačkou. Prostor by pak působil stísněně.

gauč

  1. Malý stolek, taky stolek

Stejné pravidlo bude platit i u konferenčního stolečku. K běžnému životu vám hravě bude stačit malý stolek, na který si dáte televizní ovladač a šálek s kávou. Pokud chcete být připraveni i na případnou návštěvu zvolte rozkládací stolek, který můžete dle potřeby rozložit a zase složit.

  1. Textil, který dotvoří interiér

Taky holdujete modernímu a jednoduchému nábytku? Pak byste měli zapomenout na tradiční kombinaci nařasených záclon a závěsů. Do takového interiéru zvolte spíše rolety, japonské stěny nebo obyčejné žaluzie. Rozhodně zavítejte do bytového textilua vyberte si nejrůznější doplňky, které dotvoří strohý interiér.