Nové trendy v obalových materiálech

Ve velkých expedičních skladech i v běžných zásilkových obchodech se stále více využívá jeden výrobek, který ušetří mnoho času i finančních prostředků při balení. A to zejména v případě, že je zapotřebí zabalit zboží, které nemá pravidelný tvar. Využít kartonovou krabici je neekonomické a zbytečně zdlouhavé. Proto se využívá takzvaná ruční stretch fólie, která dovede přesně kopírovat tvar balených předmětů.

balíčky

 • Tento produkt se vyrábí ve dvou základních variantách.

  1. Transparentní– průhledná fólie, která umožňuje ochránit zboží během přepravy proti poškození a znečištění.
  2. Černá ruční strečová fólie– tento obalový materiál je neprůhledný. Chrání tedy zboží nejen před nečistotami a světlem, ale i před případnými zvědavými zraky.

Průhlednou nebo i černou strečovou fólií lze dokonale zafixovat zboží i na paletě. Máte tedy jistotu, že se rozhodně nic nerozsype a ani nepoztrácí.

Snadné a levné řešení

Tento obal je finančně velice výhodný. Proto jej začali používat i lidé při stěhování. Lze zabalit prakticky všechno. Od nábytku, přes elektroniku až po domácí spotřebiče.

 • Vše je tak cestou chráněno proti poškození a tento lehký obal nepřidá téměř žádnou váhu.

Fólie jsou navinuté na rolích z kartonového materiálu a je možné je velice jednoduchým ručním způsobem anebo ještě jednodušeji, pomocí odvíječe, snadno použít.

obal

 • Balicí strečové fólie mají dokonalé vlastnosti pro přepravu v jakémkoliv počasí.

  • Nepodléhají totiž klimatickým podmínkám a jsou odolné vůči vlhkosti.
  • Nejsou ovšem tolik odolné vůči vysokým teplotám.

Na samotné skladování nemá tento produkt žádné vysoké nároky. Běžně se dá skladovat při teplotách od mínus patnácti až do třiceti stupňů nad nulou. Před manipulací je doporučeno ponechat fólii aklimatizovat v místnosti, ve které bude používána.