Živá hudba – šťáva pro vaši akci

Je vzrůstajícím trendem, že v případě všelijakých oslav a sešlostí, se pořádající osoba či osoby rozhodnou pro pozvání kapely. Před běžnou „domácí“ reprodukcí hudby, jako je například pouštění písní z CD, tak dají přednost živým muzikantům. Pokud tak plánujete učinit i vy, je dobré v této souvislosti myslet na několik faktů.
hraní na saxofon
Jde-li o volbu konkrétní hudební produkce, máte výběr zúžený na dvě možné varianty. Buď si zvolíte stoprocentní živou muziku, to je hudbu, kde muzikanti opravdu hrají na nástroje a do připravených mikrofonů zpívají, anebo dáte přednost tzv. "samohrajkářům". Tímto názvem jsou v muzikantské hantýrce označována zpravidla ta uskupení, která mají některý z nástrojů "nakopaný v kombajnu", což neznamená nic jiného, že daný nástroj je přehráván přes zvukovou aparaturu ze záznamu. Prostě je pouštěn podklad a zbytek muzikantů danou aranž dohrává.
hraní na piano
"Samohrajkáři" pak mohou vystupovat v různém počtu a nástrojovém obsazení. Mohou být jen dva, tři či více, ale může jít i jen o zpěváka, který vybrané písně zpívá do podkresu hrajícího například z kláves. Nemusí jít nutně o špatnou volbu, i takováto forma může vytvořit velice příjemnou kulisu pro váš večírek. Mezi výhody takového složení pak patří nejen velikost místa potřebného pro vystupující, ale samozřejmě i výše konečné ceny. Ta může být výrazně nižší než u stoprocentně živé hudby.

Kvalita

Dalším indikátorem důležitým pro vaši spokojenost je samozřejmě kvalita produkce. Jde v tomto případě o dost relativní a subjektivní pojem, který je spoustou lidí zaměňován za jimi preferovaný styl hudby. Avšak i zde platí některé základní "záchytné body" s výběrem kapely pomáhající:
1.       Typ kapely –  hodí se na danou akci zábavová kapela schopná zahrát více hudebních žánrů nebo chcete třeba vyloženě bigbeatovou skupinu?
Na svatbu bude jistě lepší varianta číslo jedna, už jen pro setkání generací, která jsou pro svatby typické. Pokud jde však o večírek rockerů, volba by měla samozřejmě padnout na big beat.
sedící kytarista
2.       Zajíc v pytli – slyšeli jste dané uskupení už někde?
Pro rozhodování dost důležitý faktor. Snížit riziko potencionálního nepříjemného překvapení lze předem celkem dobře buď přímo živým poslechem, anebo puštěním si kapely ze záznamu, například z webových stránek té které skupiny.
Ať už se rozhodnete pro „100% live band“ nebo „samohrajku“, přejeme, ať jde o tu nejlepší možnou volbu pro vaši akci.