Zuby? Jedině zdravé!


Každý komu není své zdraví ukradené, se snaží o to, aby byl zdraví a pokud možno i pro ostatní atraktivní. Pro první polovinu obyvatelstva to znamená jíst zdravě a nekupovat si potraviny se zbytečnými konzervanty. Druhá polovina se pak snaží sportovat a netrávit čas před televizí nebo notebookem. Nicméně starat se sama o sebe obsahuje mnohem více činností, které je nutné dodržovat. Opravdu nestačí se učesat, namalovat, nebo navonět.

zubařská ordinace

Nejvíce opomíjené jsou v tomto ohledu zuby. Přitom náš chrup je velice důležitý, a pakliže se o něj nebudeme vhodně starat, může nám to přinést mnohé zdravotní problémy. Při špatné péči se zuby začnou kazit. Pokud ani v tomto momentu nezačneme o zuby pečovat, pravděpodobně začnou v blízké době vypadávat. Na tuto skutečnost si dávejte velkou pozor. Budete-li chtít, aby váš chrup vypadal opět hezky, budete muset investovat mnoho peněz.

Zejména proto je vždy lepší všem problémům předcházet a o zuby se pečlivě starat preventivně. Naprostým základem je čistění zubů kartáčkem. Tento návyk je zapotřebí dodržovat ideálně každý den dvakrát – ráno a večer. Každé čištění by pak mělo trvat alespoň minutu.

Po každém čištění je třeba vyčistit i mezizubní prostory pomocí speciálního kartáčku. Jen díky tomu můžete předejít vzniku mezizubních kazů.
obličej ženy

Neměli byste zapomínat ani na pravidelné kontroly u doktora. Zubaře byste měli vyhledat na preventivní prohlídku ideálně každého půl roku a nejméně pak jednou za dvanáct měsíců. Zapomenout byste pak neměli ani na dentální hygienu. Dentální hygiena Liberec http://www.2kdent.cz/dentalni-hygiena je specializovaná služba, bez které se neobejde nikdo, kdo chce mít své zuby v naprostém pořádku. Jen díky této hygieně mohou být zdravé i dásně. Pokud by tomu tak nebylo, na vašem chrupu by se kazy tvořily neustále. Nehledě na to, že nezdravé dásně sebou přinášejí paradentózu včetně velkého zápachu z úst.