Brýle, s kterými se neztratíte

Doby, kdy stačilo vystoupat na zasněžený svah pouze v zateplených kalhotách a obyčejných slunečních brýlích, jsou už nenávratně pryč. Dnes chce každý vypadat i na horách co nejlépe.
§  Zejména mladí lidé musejí být co nejvíce „in“.
§  Toho samozřejmě využívají různé firmy, které se snaží překonat jedna druhou v různých „vychytávkách“, kterými by z mladých udělala opravdové hvězdy sjezdovek a také, aby jim upustila něco málo z konta jejich rodičů.
lyžař v černém
Jednou takovou super věcí jsou lyžařské brýle.Pochopitelně, že nejsou jen tak ledajaké. Jsou to brýle snowboardisty jednadvacátého století.
–         Jejich základní funkcí je samozřejmě ochrana zraku před sluncem, které se odráží od sněhové pokrývky.
–         Tyto brýle ale v sobě ukrývají i tu nejmodernější techniku.
Obsahují malý display, který pomáhá vidět, co se děje v celém okolí. Tím se jízda na svahu stává ještě větší zábavou, než tomu bylo jen s obyčejnými brýlemi. Pokud by měl někdo obavu, že bude display bránit ve výhledu, bude mít zcela zbytečné starosti. Malý display je schovaný v pravém dolním rohu. Z tohoto důvodu výhledu vůbec nepřekáží.

Brýle s GPS

Brýle Oakley Airwave, jak je firma Oakley nazvala, mají ještě další funkce pro větší zábavu. Napojení na hudební přehrávač zajistí snadný výběr té správné hudby.
§  Brýle mají i speciální čidla, která změří, kolik času strávil skokan na lyžích či snowboardu ve vzduchu.
§  Pokud na hory pojede parta mladých lidí, mohou mezi sebou soutěžit o nejlepšího skokana a tím si užít ještě větší zábavy.
oakley sluneční brýle
Brýle obsahují ovladač, který se jednoduše připne na zápěstí a pomocí šesti tlačítek se zvolí, co chceme, aby se na displeji objevovalo. Airwave jsou ještě k tomu všemu napojeny na navigační systém GPS. Dá se tedy snadno zjistit, jakou rychlostí lyžař jede a v jaké nadmořské výšce se nachází. Funkcí, které tyto brýle mají, je však mnohem více a určitě stojí za vyzkoušení.