Co potřebuje naše štěně?


Pelíšek
Není nic důležitějšího, než pejskovi pořídit dostatečně velký a pohodlný pelíšek. Bude to jeho místo, kde bude trávit většinu svého času při odpočinku – a toho zrovna nebývá málo. Na trhu výrobci nabízejí velké množství pelechů látkových, proutěných nebo plastových. Malému štěněti můžete pořídit pro začátek pelíšek menší nebo mu do velkého můžete vložit několik dek, aby se cítil dobře.
mladík a štěně.jpg
Misky
Další nezbytností jsou samozřejmě misky na jídlo a vodu, které by měli být dostatečně těžké, aby je pejsek nemohl převrhnout. Důležitá je také velikost misky. Můžete se řídit tím, kolik by Váš domácí mazlíček v dospělosti měl sníst jídla a podle toho vybrat i její velikost.
Vhodný obojek
Není obojek, jako obojek. Pokud je pejsek malý, je pro něj nejvhodnější klasický obojek z nylonu nebo kůže. Důležité je, aby mu byl akorát, proto nezapomínejte obojek kontrolovat a s růstem pejska povolovat. Pokud máte temperamentního psa, kterého chcete cvičit k poslušnosti, můžete mu časem pořídit stahovací řetízkový obojek.
pes a hračka.jpg
Vodítko
Každý pes musí být voděn na vodítku, proto je důležitý i jeho správný výběr. Pro štěně je nejvhodnější krátké vodítko, abyste ho měli stále pod kontrolou. Chcete-li mu dát přeci jenom více prostoru, zvolte navíjecí vodítko, které může být dlouhé až 5 metrů. Dejte však pozor, aby se Vám nezbedný štěně do vodítka nezamotalo.
Granule
Pokud chcete, aby byl Váš psí miláček zdravý, snažte se mu pořizovat ve štěněčím věku kvalitní krmení. Na trhu je velké množství granulí a různých psích pochoutek, které zaručují vyvážený podíl vitamínů a bílkovin.
Psí šampon a kartáč
S koupí pejska je spojená i každodenní péče o jeho srst, proto si pořiďte co nejdříve psí šampon a kartáč na vyčesávání. Čím dřív si Vaše štěně na tyto procedury zvykne, tím menší problémy Vám vzniknou.
Kleště na drápy a náhubek
 Nezapomeňte ani kleště na stříhání drápků a vhodný náhubek, který je nezbytný, pokud se chystáte s pejskem cestovat. Náhubek můžete pořídit buď plastový nebo látkový.
Hračky
Aby se Vaše štěně doma zabavilo, pořiďte mu určitě pár hraček, které mu zpříjemní dlouhé chvíle. Dejte však pozor, aby byly hračky, které kupujete opravdu vhodné pro malé štěně. Také nezapomeňte hračky průběžně kontrolovat. Pokud uvidíte, že je natrhnutá, raději ji odstraňte, aby pejsek nemohl její části spolknout.