Doma je doma


Není nic horšího než starý chlap, který nechce už ani utáhnout kohoutek u záchodu, natož pak, aby s něčím v domácnosti pomohl či dal ruku k dílu. Samozřejmě, že čas na kamarády či veledůležitou „práci“ si vždycky najde, ale to, že jak chlap doma selhává, to už ho tak nějak nezajímá. A některé ženy také nejsou zrovna činorodé, co se týče starosti o domov či rodinu. Zajde si tamhle na kávu s kamarádkami, tady na nákupy, tady jede s kamarádkou do Milána, potom ale přijde čas, kdy by bylo pěkné alespoň uvařit oběd nebo třeba jen osekat keře a to už je jako moc.

postel
 

Jak vyzrát na takové výlupky

Řešení je bolestné, zdlouhavé, ale osvědčí se. Nejhorší na tom není to, co si ten druhý myslí – to vám jako „plátci života“ může být docela jedno, co je však horší je to, přinutit sami sebe k takto rázným řešením. Ono se to řekne lehce, udělej tohle a tohle, ale potom se k tomu sami musíme odvážit. Jedno je jisté, buď budete trpět vy nebo oni a můžete si vybrat, to už pak záleží na vás, jak moc velcí jste samaritáni.

ignorace
 

Jak dostat partnera do polepšovny

1)      Nájemné = partner nechce nic dělat, „no přece nebudu dělat na cizím“, nechce pomoci, sekačka mu nic neříká, kuchyň viděl leda od stolu. Tak holt bude platit nájem, když už mu děláte all-inclusive hotelový servis. Každý měsíc pět tisíc a hned pookřeje, a jak platit nebude, tak se může sbalit a jít zase o dům dál – tady uplatňujeme pravidlo, nikdy není nikdo tak starý, aby nemohl začít zase znova.
2)      Sednout si a pohovořit
Nájemné je vcelku krajní řešení. Předtím ještě můžete zkusit „po dobrém“ s partnerem promluvit, otevřeně říci, že utáhnout jeho a nájem z jednoho platu je teda těžké a bylo by pěkné, kdyby vás aspoň pozval do lázní. Občas trocha komunikace prospěje.

šachy
 
3)      Konečná
Někdy to ale nejde ani po dobrém, ani po zlém. Tak to holt musí jít po tom nejtěžším. Pokud se daný člověk nedokáže finančně od vás oprostit a přitom na to „síly“ má, tak to radši využijte ušetřené peníze tím, jak ho či jí vykopnete a vyjeďte poznávat exotické taje. Vyplatí se vám to mnohem více.