Jarní úklid

Ruku na srdce, mužů se to asi moc netýká. Ti si uklidí maximálně tu garáž nebo dílnu a to můžou udělat kdykoliv, proč zrovna na jaře. Pokud teda nepatří k té zvláštní sortě puntičkářů, kteří musí mít všude vše vycíděné a přesně na svém místě.
čistič koberců
Týká se to tedy hlavně žen, na jejichž bedrech jarní úklid spočívá. A proč zrovna jarní? Je to spojené s vítáním hezkého, teplého počasí. Život se zase přesouvá z větší části ven, máme chuť zbavit se starého a nepotřebného, pořídit si něco nového a barevného a trochu ten byt a dům po zimě rozzářit. K čemuž patří i umytá okna, vyprané záclony, vysmejčené pavučiny pavoučků, které jsme přes zimu tolerovali, aby venku nezmrzli a podobně.
Jenže, kde najít čas a nekrást. Práce, děti, běžné úkoly a k tomu ještě extra úklid navíc. Pro některé ženy je to sice určitý způsob relaxace a také sebeočisty. Vlastně se na to skoro celou zimu těší a jde jim to pak náramně od ruky. Případně mají talent na zapojení celé rodiny, která pak s brbláním pomáhá. Ale ne všechny na tom takto jsme. Valnou část z nás to prostě nebaví a bereme to jako jakési nutné zlo. Udělat se to prostě musí, přes okna již není vidět ven.
peří duster
Pokud nemáte opravdu hluboko do kapsy a najdete někde pár našetřených stokorun, tak vám doporučuji nechat ten úklid na jiných. Dnes existují v každém větším i menším městě uklízecí agentury, které vám úklid se vším všudy zajistí. Dorazí za vámi i na vesnici. Dovezou si na to speciální pomůcky a přístroje, všechny potřebné čisticí prostředky, nastoupí jich hned víc najednou a mají za dvě hodiny všechno hotové. Vy si mezitím zajdete s kamarádkou na nákupy nebo na kávu, příjemně si popovídáte a vrátíte se do svěžestí vonícího a vymydleného domova. Můžete to vzít rovnou i s čištěním koberců a čalounění a máte na rok zase pokoj. Zkuste to a uvidíte.