Dort jako dárek

Mnoho z nás často řeší problém, jaký dárek komu dát. Uchylujeme se pak k léty prověřeným čokoládám, bonboniérám, u mužů k nějaké té lahvince. Když se víc odvážeme a přejdeme k nějaké inovaci, je většinou výsledkem hrneček, tričko, nebo třeba cédéčko. To, že bychom mohli dárek třeba vyrobit, je pro nás často naprosto nemyslitelné a to až do té míry, že nás to ani nenapadne.

Je to ale škoda, jelikož především starší lidé ocení něco vyrobeného. Jelikož to často dostávají od vnoučat a je to známka, že na ně jejich vnouče myslí. Nemusí se to ale vztahovat jen na vnoučata a prarodiče, ale na skoro kohokoli. Je jisté, že ne vždy to jde. Tchánovy dávat papírovou kytičku na pověšení na okno nebývá vždy ta správná volba. Ve většině případů je pro nás prostě jednodušší něco koupit a už se tím nezatěžovat. Možná je to tak dobře, jelikož trh s čokoládami tak má perspektivní budoucnost, na druhou stranu je tu jistá ztráta osobitosti a originality. I když dárek nemusí být za každou cenu originální, měl by v sobě nést něco z Vás.

Vhodnou variantou pro ty podnikavější z Vás je pak například výroba dortu. Takový dort snad neurazí nikoho, jelikož je u nás tradicí nějaký oslavenci připravit. A nemusí se vždy jednat jen o sladký zákusek. Možností, čím naplnit takový dort je nezměrné množství a záleží jen na nás, kolik času a peněz do toho chceme vložit. Je samozřejmé, že nic takového doma dělat nemusíme, ale můžeme prostě zajít do obchodu a nějaký si objednat, ale vyrábět něco je docela zábava, nemyslíte?

Zkuste si najít nějaké návrhy na internetu a inspirovat se. Slané zákusky většinou nepotřebují péci a celá věc spočívá jen ve vrstvení materiálu a aranžování klobásek. Na druhou stranu takové dorty z čerstvého ovoce, nebo klidně i zeleniny můžou být výzvou. A stvořit se dá prakticky cokoli od klasického kulatého zákusku, přes motivy zvířat až třeba po zajímavé budovy. Místo pilířů dáte klobásky či mrkve a můžete obdarovávat.

Jde to a je jen na nás, kolik snahy a času do toho vložíme a jaký smysl pro humor má člověk, který dostane náš výtvor. A ti, kteří to nikdy nezkusili, by neměli říkat, že to nezvládnou, jelikož něco takového zvládnou i děti. Nemusíme hledat originalitu za každou cenu, ale můžeme vložit trochu ducha do věcí, které děláme a užít si nějakou zábavu.