Tři vnuci na prázdninách


Když se narodil třetí vnuk, dali jste mu indiánskou přezdívku „dotřetice všeho dobrého“. Kluci rostou jako z vody a v letošním roce už všichni tři navštěvují základní školu. A z toho jim vyplývají i dvouměsíční prázdniny, které je nutné smysluplně vyplnit.

Takže hned prvních čtrnáct dnů v červenci přijedou všichni tři na vaši chalupu. Už celý měsíc dopředu chystáte na toto období pro kluky sportovní program. Nedaleká říčka jim umožní využít nafukovací člun, který přinesl o Vánocích prozřetelný Ježíšek. A pokud jenom trochu vyjde počasí, dá se na něm splavit skoro desetikilometrový úsek. V zahradě postavíte stan, ve kterém budou letos poprvé nocovat bez společnosti dospělých.

Vy si hlídku berete v manželské posteli, u otevřeného okna s výhledem do zahrady. V loňském létě jste ještě stanovali s nimi. Ale ráno jste byli celí rozlámaní… Společnost jim pro letošek bude dělat váš nový psík. To bude pro kluky to největší prázdninové překvapení. Čivava je sice drobného vzrůstu, zato se honosí opravdu zajímavým jménem:

Princ Albert Jolly Pixie. Vloni to byla dvě koťata, která s vámi trávila letní noci ve stanu. To byly boje, s kterým vnukem budou spát v jednom spacáku.

Pro letošek máte pro kluky naplánovanou cestu vlakem. V přírodním parku, který je od vaší chalupy vzdálený asi 15 kilometrů, byla vytvořena lanová dráha. A tam chcete s chlapci rozhodně vyrazit. Je to celodenní zábava, ve které si vyzkoušejí nejen svoji odvahu, ale rovněž obratnost.

Nejoblíbenější činností všech tří vnuků je plavání a potápění v zahradním bazénu. V něm se všichni naučili plavat snad už ve třech letech. A radost z vody mají dodneška. Pro letošek se vám podařily připevnit na jeho kraje úchyty, na které připevníte síť na vodní volejbal. Už se těšíte na každodenní turnaje, společné s dětmi ze sousedství. Těch se u vás sejde každé léto celý houf.