Finále soutěže krásy

Dne 23.4.2016 proběhlo finále soutěže Tvář Scarlett 2016 v Domě techniky v Pardubicích. V rámci finálového večera se volilo několik titulů, přičemž každá z vybraných dam tak získala vlastní korunku, šerpu a nespočet cen. Ale vyhlašování bylo jen krásným vyvrcholením finálového večera této soutěže.

Koho vlastně hledali?

Poměrně důležitou otázkou, když jsem zvažovala, zda navštívím finálový večer, bylo, koho a proč vlastně tato soutěž hledá. Však soutěží krásy je v naší republice jako máku a krásných děvčat jakbysmet. V každém případě jsem si dala tu práci a zjistila, že tento projekt je trošku jiný, než ostatní projekty. Vybrané dívky a ženy se v průběhu půl ročních příprav účastní několika akcí, které by z nich měly udělat dámy. Podle všeho je u tohoto projektu vzrůstající tendence těchto aktivit a ze soutěže se tak namísto soutěže krásy stává spíše soutěž vzdělávací. Podle všeho také do soutěže nepostupují ženy, které již mají profesionální smlouvou modelky a také žádná ze soutěžících nemá ideální míry 90-60-90 a zároveň výšku 180 cm. To je hlavním pravidlem této soutěže. Dále ženy mohou být jakéhokoli věku, národnosti, stavu a mohou mít i děti. Tedy, abychom se vrátili na počátek. Koho soutěž hledá? Soutěž hledá ženu, která po dobu jednoho roku bude reprezentovat celou společnost, jež pořádá tuto soutěž a samozřejmě hlavně tuto soutěž jako takovou.

Našli?

V průběhu večera se všechny soutěžící finalistky představily v několika disciplínách. Mezi tyto patřila módní přehlídky modelů návrhářek, módní přehlídka společenských večerních šatů, rozhovor s moderátorkou a také představení se obecenstvu. Super finalistky také předvedly plavky, což potěšilo hlavně muže. Kromě finalistek jsme mohli také v průběhu večera sledovat řadu zpěváků a zpěvaček, což učinilo tento finálový večer opravdu zajímavým a slavnostním. Porota nakonec jednomyslně rozhodla o hlavním titulu, který získala krásná, vtipná a pohotová budoucí lékařka Patricie Gutová. I další tituly byly rozdány na první pohled po právu. Těším se na příští ročník, protože na tomto galavečeru nesmím chybět.