Hrady CZ

Hrady CZ jsou letním kulturním festivalem, který se dělí na dvě části a to podle polohy konání. Část se totiž odehrává v Čechách a proto České hrady.CZ, část pak koná na Moravě, proto Moravského hrady.CZ. Další ročník, již třináctý v řadě, tohoto projektu se uskuteční během léta 2017 opět na významných českých a moravských památkách a to v těchto osmi různých krajích naší krásné České republiky:

1.  Točník – Středočeský kraj
2.  Kunětická hora – Pardubický kraj
3.  Švihov – Plzeňský kraj
4.  Rožmberk na Vltavou – Jihočeský kraj
5.  Veveří – Jihomoravský kraj
6.  Hradec nad Moravicí – Moravskoslezský kraj
7.  Bouzov – Olomoucký kraj
8.  Bezděz – Liberecký kraj
 

Hudební scéna, památky a služby

Tento letní festival je kromě špiček české a slovenské hudební scény zaměřen na rozvoj turistického ruchu a zviditelnění krásných historických památek v jednotlivých regionech. Tento festival má netradiční atmosféru, která je zcela jiná od dalších letních festivalů. Samozřejmě na festivalu uvidíte špičky hudební scény, historické památky, ale také se budete moci občerstvit a využít další různé služby v místě konání akce. Pokud si pořídíte vstupenku na tuto akci, můžete ji také využít jako vstupenku na stálou expozici hradů.

Zábava na akci

Kromě toho, že můžete každoročně vidět hudební špičky naší československé scény, můžete zažít i dobrodružství. Například v loňském ročníku se soutěžilo o nejlepší masku. Tedy jste v průběhu akce mohli potkávat Úžasňákovi, Mimoně, Marfušku a jiné zajímavé postavy.

Umělci

Já jsem letos navštívila například akci na Kunětické hoře. Byla perfektně zorganizovaná a i objednávka počasí vyšla na výbornou. A koho jsme mohli vidět? Monkey Business, No Name, Mandrage, Kabáty, Rybičky 48 a Pekaře a samozřejmě mnoho dalších! Jednoznačně doporučuji najít si v letošním létě alespoň dva dny a navštívit tento unikátní festival.