Grand festival smíchu!

Divadlo Pardubice bude od 23. ledna do 30. ledna hostit již sedmnáctý ročník tohoto velkého festivalu. Již nyní je možné zakoupit vstupenky v předprodeji. Tento festival je svým program zcela unikátní tím, že představí sedm nejlepších komedií, které vznikly během předchozího roku právě na jevištích českých a moravskoslezských divadel. V doprovodném programu pak budou uvedena i další komediální díla. Program festivalu si můžete prohlédnout právě na stránkách Východočeského divadla Pardubice již nyní.

Komedie roku 2016

O titul Komedie roku 2016 se utkají v rámci tohoto festivalu v letošním roce tyto komediální inscenace:

•    Frank V. (Městské divadlo Brno)
•    S nebožtíkem v patách (Městské divadlo Mladá Boleslav)
•    Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách (Jihočeské divadlo – České Budějovice)
•    Saturnin (Národní divadlo Brno)
•    Poprask na laguně (Divadlo F.X. Šaldy – Liberec)
•    Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách (Divadlo ABC)
•    Jistě, pane ministře (Východočeské divadlo Pardubice)

Z těchto soutěžních komedií bude samozřejmě tradičně hodnotit odborná porota, studentská porota a v neposlední řadě budou hlasovat sami diváci. Výsledkem pak bude hlavní cena a tou je právě titul Komedie roku 2016. Mimo této ceny pak budou předány Ceny odborné poroty a studentské poroty, Cena diváků a také Cena za nejlepší ženský herecký výkon a Cena ze nejlepší mužský herecký výkon. Tento rok bude již po šesté udělena Cena Genia smíchu, která je mimořádným oceněním za přínos v herectví, režii či jiné divadelní oblasti v rámci komediálního žánru.

Výsledky tohoto festivalu budou pak vyhlášeny na Galavečeru smíchu, který zakončí celou tuto výjimečnou událost a to konkrétně 30. ledna. Galavečerem diváky provede v poslední době velmi oblíbená herečka, bloggerka a tanečnice Marie Doležalová.