Horké léto v ledu

Moderní doba si žádá moderní věci, ale vyrobit si ledové osvěžení pro vás nebude žádná věda. Pokud vás láká led a zároveň plody z vaší zahrádky nebo blízkého lesa, zkuste spojit tyto dvě věci dohromady a máte na světě nejskvělejší osvěžení, které se hodí hned k několika příležitostem.

KDY VŠUDE SE HODÍ
Celoroční přísun kostek ledu v dnešní době není pro nikoho z nás žádným problémem. Stačí jednoduše naplnit nádobku vodou a dát ji do mrazáku. Přizdobit si je ale můžete podle vlastní fantazie. Nedá to žádnou práci, akorát si na jejich přípravu musíte vzpomenout včas. Hodit se vám pak můžou při různých párty a večírcích, na rodinných oslavách, využít je ale také můžete v kanceláři, na svatbě, ve fitness centru, na veletrhu, nebo dokonce v malé provozovně rychlého občerstvení.

Při servírování budou ledové kostky ozdobou každého stolu, a to nejen jako dekorace, ale také jako příloha domácích limonád nebo ovocných salátů.

NENÍ LED JAKO LED
Pokud chcete mít ledové kostky průhledné jako sklo, aby v nich dokonale vynikly plody nebo květy, nechte vodu z vodovodu chvíli odstát, aby z ní vyprchaly všechny plyny a chlór, kterými je voda sycená. Právě plynové bubliny způsobují následné zbělání ledu. Vodu ale ještě převařte a přefiltrujte, jedině tak získáte křišťálově průhledný led, který potřebujete pro vaše kouzlení.

JEDNODUCHÝ NÁVOD
Léto v ledu si připravíte velice snadno. Stačí, abyste naplnili formy na led vodou, ale jen do třetiny, protože přidáním ovoce nebo květů se hladina zvedne. Formu můžete mít klasickou na výrobu ledu, nebo improvizujte a tvořte s jakoukoliv nádobkou. Nejlepší jsou silikonové formy, které jsou dnes k dostání v různých tvarech i velikostech.

a)      Do vody přidejte kousky ovoce, například maliny, třešně, borůvky, jahody, brusinky, kiwi, meloun, citron, pomeranč. Prostě cokoliv, co máte zrovna po ruce a na co máte chuť.

b)      Pokud chcete, aby vám ledové kostky kvetli, přidejte různé květy, nejlepší ale samozřejmě budou ty jedlé, například růže, sedmikrásky, fialky, pampelišky nebo macešky. Přidat můžete i lístky máty nebo meduňky. Využívat můžete také různých barevných kombinací. Vybírejte ale květy plně rozvinuté a pevné, aby dobře držely tvar. Pokud chcete mít květinové ledy dokonalé, upravte okvětní lístky v zamrzající vodě tak, aby vypadaly pravidelně rozložené.

Takto připravené nádobky s vodou a ozdobami dejte zmrazit do mrazáku alespoň na šest hodin.