Kávovar coby nezbytný společník nejen do domácnosti

Ať už jste se rozhodli pro pořízení kávovaru domů či do kanceláře, avšak tápete v široké nabídce výrobků na trhu a nevíte, který zvolit? Je třeba si nejdříve ujasnit, zda preferujete silnou či slabší kávu. Význam při výběru hraje i to, zda chcete mít kávu rychle a snadno připravenou, či raději vyžadujete dobrou a kvalitní kávu. Také je třeba vědět, v jaké frekvenci a množství hodláte kávovar využívat, rovněž tak ohledně počtu přípravy šálků najednou. Z nabídky si zkrátka vybere každý, jen je vhodné předem vědět, který výrobek je pro vás nejlepší volbou.

příprava kávy
Kapslové kávovary

Ideální pro ty, kteří nechtějí či nedisponují potřebným časem pro přípravu kávy. K dostání je pestrá škála kapslí, od silné kávy až po možnost speciální kávy s různou příchutí. Předností je velmi snadná manipulace s výrobkem. Kapslový kávovar nevyžaduje téměř žádnou údržbu.

šálek kávy a zrnka
Pákové kávovary

Jsou uzpůsobeny pro přípravu kávy klasickým způsobem, tj. umletou kávu napěchujete do páky kávovaru a tu připojíte. Pákové kávovary vynikají pravou a lahodnou chutí ryzí kávy. Avšak příprava kávy zabere více času oproti jiným kávovarům. Tento druh kávovaru je tak ideální pro opravdové milovníky kávy či jen pro občasnou přípravu kávy. Tyto výrobky jsou k dostání za přijatelnou pořizovací cenu.


Automatické kávovary

Espresso z automatického kávovaru je pro ty, kdo preferují mletou kávu a zároveň i snadnou a rychlou přípravu. Jedná se o výrobek, který obsahuje mlýnek na kávová zrna, rovněž i nádobu na mléko. Díky tomu si tak můžete dopřát i oblíbené latté či capuccino. Ovládání není složité. Kávovary mají displej, který i upozorní na potenciální možnost nedostatku kávy či vody. Kvalita kávy je velmi dobrá. Jedná se však o výrobek, který potřebuje pravidelnou údržbu v rámci čištění.


Je dobré vědět, že…

Kvalitní a nejen náležitě silnou a dobrou kávu připravíte v rámci espressa. A právě u presovačů je důležitá i teplota vody, která by měla být v rozmezí okolo devadesáti stupňů. Pro dokonalost a umocnění požitku z kávy je dobré si předehřát šálky.