Mohou nás webové stránky připravit o peníze?

Na co si dávat pozor?

Dávejte si velký pozor na to, kam zadáváte svoje číslo kreditní nebo debetní karty. Proč se o tom zmiňuji? Některé webové stránky nás lákají na to, že se můžeme účastnit různých, zaregistrovat se na stránky s tím, že je vše bezplatné. Je tam jedna podmínka, že musíme zadat číslo kreditní karty pro ověření (nemusí být případ pouze erotických stránek).
obrazovky a siluety lidí
Uvědomte si, že zadáváte veškeré údaje a firmy nebo provozovatel takových stránek má potom neomezený přístup k tomu, aby si strhával peníze z vašeho účtu. Často malým písmem je napsáno někde dole na stránce, že další měsíce již platíte poměrně velkou částku za členství. Člověk si toho ihned nevšimne, protože to nikde není napsáno tak, aby si toho každý hned všiml. Pak můžete přijít o dost peněz, minimálně o první poplatky, než stihnete kartu zablokovat. V tomto případě vám banka řekne, že jste poskytli svoje údaje dobrovolně na stránky obchodníka a reklamace bude zamítnuta, takže se svých peněz již nedočkáte. Jediná možnost, jak zamezit úniku peněz je kartu trvale zablokovat a nechat si vystavit novou, která bude mít nové číslo. Určitě věnujte pozornost i stránkám, které vám údajně říkají, že váš počítač je napaden virem a pokud nebudete reagovat, nepošlete nějaké peníze, tak bude počítač zablokován. Je to nesmysl, nic takového se neděje a neexistuje. Máte antivirový program a ten vás upozorní, pokud se cokoliv děje. Zde můžete také přijít o peníze.

nacpaná peněženka 

Je dobré na nějaké stránky nechodit?

Obecně se doporučuje nechodit na stánky s erotickou tématikou. Zde je totiž největší riziko napadení počítače virem. Dále zde hrozí riziko při ověřování věku kreditní kartou, že vám budou strhávat peníze z účtu. Znám to, když jsem pracoval v bance. Pokud už na takové stránky jdete, tak mějte určitě aktualizovaný antivirový program.

 

Nenechte se připravit o své peníze. Pamatujte na to, že web je dobrý sluha, ale může být i zlý pán, který vás připraví o peníze. Vždy dbejte doporučení na ochranu svého počítače nebo notebooku a mějte aktuální antivirový program.